Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

SEO obsah: Nejdůležitější pravidla, která musíte dodržovat

SEO obsah: Nejdůležitější pravidla, která musíte dodržovat

SEO obsah je především kvalitní text a je základem každého webu.

Pokud jste před časem mohli najít SEO zkratky, pomocí kterých byste mohli oklamat Google, aby vás zařadil výše, nyní je kvalitní obsah to, co opravdu potřebujete.

Google upravil a vylepšil své algoritmy, které nutí značky získávat pozice prostřednictvím kvalitního obsahu zaměřeného na návštěvníky, jinak budou potrestány.

Představte si, že váš web stojí na první stránce vyhledávání Google. Jak se cítíš?

Bude to možné, jakmile tato pravidla pro SEO obsah budete vnímat jako svou každodenní rutinu.

Kvalita nad kvantitou

Prvním a nejdůležitějším pravidlem optimalizace pro vyhledávače je poskytovat hodnotu. Toto bude vždy subjektivní pojem, protože se vztahuje k emocím a pocitům.

Chcete-li mít vyšší pozici v hodnocení vyhledávačů, musíte poskytnout jasné signály, že vaše stránky jsou lepší než stránky vašich konkurentů.

V tomto ohledu existuje mnoho strategií, taktik a tipů, ale to nejdůležitější, co můžete udělat, je optimalizovat svůj obsah a ujistit se, že je prostě vynikající.

Mějte také na paměti, že vyhledávače budou upřednostňovat ty nejdůležitější stránky mezi těmi nejrelevantnějšími.

Pro vyhledávací dotaz tedy nejprve vyberou nejrelevantnější stránky a pořadí zobrazení bude přímo úměrné jejich důležitosti a proslulosti.

Neexistují žádná přísná pravidla, jak psát skvělý obsah, ale musí být skvělý.

Číst:  Digitální vypravěč: rostoucí profese

Rozvržení však musí být navrženo tak, aby uživatel nemusel číst každou část obsahu, aby se naučil základy. Měli byste být schopni efektivně skenovat stránku a snadno extrahovat nejdůležitější položky.

Abyste se tam dostali, můžete experimentovat s titulky, texty psanými tučně, interním obsahem, uspořádanými nebo neuspořádanými seznamy prvků, což vše by mělo pomoci zvýraznit hlavní myšlenky.

Začněte tím, že se zaměříte na hodnotu obsahu. Mnoho autorů nedokáže přinést hodnotu, protože zachovávají některá pravidla SEO jako výchozí bod. Tímto způsobem vytváříte obsah pro scrapery a roboty, nikoli pro skutečné lidské bytosti. To vytvoří vysokou míru okamžitého opuštění a to nechcete. Chcete, aby byl návštěvník uchvácen vašimi články, a tím pádem přitahován k tomu, co na tomto webu prodáváte.

První odstavec

První odstavec je klíčovým prvkem, který by mohl upoutat pozornost. Pečlivě to formulujte a myslete na potenciální návštěvníky. Jaká jsou jejich očekávání? Jak je můžete přesvědčit, aby pokračovali ve čtení textu a neopouštěli váš web?

První odstavec je zrcadlem celého obsahu a mostem mezi vámi a vašimi návštěvníky. Z tohoto důvodu upoutají pozornost a získají sympatie uživatelů neočekávané fráze, které obsahují relevantní myšlenky. Je vidět, že lidé nemají čas. První slova vašeho článku nebo obsahu musí být velmi jasná, stručná a logicky strukturovaná, aby uživatele nevyděsila a nezkomplikovala mu zážitek.

Navzdory touze zapůsobit na potenciální návštěvníky pomocí specifických vzorců by první odstavec měl zůstat mimořádně relevantní a informativní. Zahrňte stručný obsahový plán a vždy vložte nejdůležitější klíčová slova.

Číst:  Zvyšte své hodnocení a návštěvnost pomocí tohoto komplexního kontrolního seznamu SEO pro B2B obchodníky

Meta popis

Meta description je atribut HTML, který poskytuje shrnutí nebo stručné vysvětlení obsahu. Používá se na stránkách s výsledky vyhledávačů (SERP) k zobrazení relevantních úryvků pro konkrétní stránku.

I když nemá v SEO významnou roli, je to důležitý faktor. Proto musí být metapopis poutavý, zejména informativní a atraktivní pro návštěvníky.

Uživatel hledá, co ho zajímá, poté analyzuje seznam výsledků vyhledávání, prozkoumá URL, nadpisy, titulky, metapopisy a teprve poté se rozhodne, zda vaši stránku navštíví či nikoli.

V tuto chvíli začínají být věci opravdu zajímavé.

Je důležité si uvědomit, že uživatelé se během 2 nebo 3 sekund rozhodnou, zda jim konkrétní stránka poskytuje informace, které potřebují. Tento interval je kritický a všechny informace, které má uživatel před sebou, musí být modelovány a optimalizovány tak, aby usnadnily jeho rozhodování. Jinak nikdy neuvidí ten úžasný obsah, který jste pro něj připravili.

Skupina klíčových slov

Stránka musí být optimalizována podle hlavního klíčového slova a všech souvisejících klíčových slov, jako jsou varianty a synonyma, která spolu budou souviset. Toto je stránka, kterou chcete zobrazit ve výsledcích vyhledávání na slova ze stejné rodiny, takže potřebujete dostatek textu.

Signály relevance by měly zahrnovat pouze klíčová slova z cílové skupiny, aby se zabránilo konkurenci mezi stránkami stejného webu, známé také jako kanibalizace klíčových slov.

Použití variant klíčových slov je optimální možností, protože snižuje riziko penalizace za přílišnou optimalizaci. Tato metoda vám dává možnost pokrýt více obsahu ze stejného sémantického pole pomocí více dlouhých klíčových slov.

Číst:  Google Analytics a atribuční modely, jak fungují

Je také dobré vědět, že kratší termíny jsou lepší než delší termíny. Klíčová slova pomáhají webu lépe se řadit, pokud se objevují všude. Vzhledem k výše uvedeným myšlenkám je důležité poznamenat, že výběr a použití klíčových slov je založeno na analýze odhadovaného objemu vyhledávaných klíčových slov.

Závěr

Když chcete začít se SEO, internet je vám k dispozici. Bohužel to není vždy dobré! Jste bombardováni desítkami, stovkami, ba tisíci různých názorů a článků, často protichůdných.

Největším rizikem je, že můžete zcela ignorovat základní a nejdůležitější pravidla pro obsah SEO. Pokud to uděláte, ztratíte spoustu času a s největší pravděpodobností nedosáhnete výsledků. Jednoduchým řešením je začít řešit On-Page SEO část. To je užitečné, protože na rozdíl od Off-Page SEO nad ním máte úplnou kontrolu. Změny můžete provádět kdykoli, bez jakýchkoli překážek.

O autorovi

*Helen Bold: Spisovatelka od té doby, co se naučila psát. Od narození na volné noze. Myslitelka od svého minulého života. Kontaktovat ji můžete na jejím blogu, Facebooku nebo Mediu.