Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Sledování očí, co lze pochopit pohledem do očí, problém soukromí

Sledování očí, co lze pochopit pohledem do očí, problém soukromí

Dívat se do oka, abyste pochopili, na co se dívá: to je principsledování očí. K odhalení toho, co je v centru pozornosti, není potřeba konkrétní technologický systém: stačí jeden videokamera připraven zachytit každý pohyb oční bulvaobličej nebo žák, abyste přesně věděli, na co míříte.

Sledování očí, co pohled odhalí

Postup tak jednoduchý, ale zároveň tak soukromý může skrývat rizika pro uživatele Soukromí předmětu tohoto pozorování. Ve skutečnosti na základě sledování očí mohou existovat různé motivace, které mohou vést k potřebě ovládat objekt pohledu.

Pohled může otevřít dveře pozorovatelovým biometrickým údajům, zájmům i preferencím obecně, emocím a dalším typům zcela osobních vlastností.

Sílu tohoto pocitu lze zjistit také pozorováním oka: delší čas strávený nad detailem by mohl odhalit pulzující zájem, stejně jako vyhnout se setkání s ním pohledem může znamenat pravý opak. V kombinaci s dalšími klíčovými prvky detekovatelnými pomocí pozorování obličeje by závěr mohl ukázat další ještě cílenější a soukromé charakteristiky.

Jeden studie vedená Jacobem Leonem Krögerem, Otto Hans-Martinem Lutzem a Florianem Müllerem z roku 2020 a zrozená ze společného úsilí několika německých výzkumných ústavů, chtěla zdůraznit vlastnosti sledování očí a podtrhnout nejen informace, které lze získat z pozorování očí. sledování, ale i schopnost diagnostikovat fyzické a duševní patologie nebo kognitivní procesy, efektivně zdůrazňující množství a typ extrémně důvěrných informací. Ve skutečnosti existuje mnoho patologických stavů, které jsou také odhaleny prostřednictvím pozorování oka, od poruch autistického spektra po ty, které jsou spojené s deficitem pozornosti, až po nemocí jako je Parkinsonova choroba, schizofrenie nebo Alzheimerova choroba. Je tedy jasné, jak je nutné chránit tyto detaily naší existence, abychom se vyhnuli krmení citlivých údajů bez našeho povolení.

Číst:  Streamovací zařízení, jak pochopit, kdy jej vyměnit

Sledování očí, od oka k biometrické identitě

sledování očíPozorování oka a jeho vlastností může vytvořit zvláštní občanský průkaz jednotlivce: od barvy duhovky po mimiku, počet a uspořádání vrásek kolem očí i samotnou barvu pleti. Z hlediska pohybu je tedy rychlost posunu pohledu i reaktivita zornice charakteristické rysy mozkové aktivity každého člověka.

Jejich čtením vzniká ještě přesnější mapa než elektroencefalogram: stačí interpretovat dilataci zornice, abychom jasně pochopili intenzitu mozkové aktivity v konkrétním okamžiku.

A to se také promítá do monitorování hladin dopaminu: další základní údaje, které mohou být po katalogizaci interpretovány různými způsoby.umělá inteligence. Stres, veselí, smutek, zvědavost, nervozita: to jsou všechny vlastnosti, které lze snadno analyzovat při pozorování oka. To je důvod, proč takové informace vyžadují mimořádně pečlivý a přesný typ manipulace. Studie skutečně prokázaly, že dokonce fobie a sexuální zájmy lze snadno zachytit jednoduchými pohyby před konkrétními obrázky.

Sledování očí, k čemu se dá použít

sledování očíPokud jsou tyto údaje používány opatrně, mohou být velmi odhalující. Pokud se podíváte na scénář z pohledu marketingje jasné, jak by to mohlo být studna zdrojů potenciálně neomezené a soběstačné. Ve skutečnosti, prostřednictvím zařízení dostupných na trhu, algoritmů, odborníků v oboru a umělé inteligence, ti, kteří mají možnost sbírat taková data, mají v rukou – alespoň na papíře – vkus a zájmy velké části světové populace. .

Jen si vzpomeňte na Facebook prostřednictvím prohlížečů virtuální reality, kteří využívají technologii sledování očí: mnohamiliardová investice do tohoto sektoru by mohla otevřít dveře datům přibližně 2,3 miliardy lidí, což je dost na to, aby hýbalo trhem podle vlastní vůle.

A Facebook je jen jeden, i když mezi nejmocnější. Ale za jakým účelem? Personalizované kampaně podle vašich zájmů a stavu. Už to není jen o hádání produkt právo na propagaci pro uživatele, ale také mají dobrou šanci znát nejlepší čas v jakém jej prezentovat a s jakou náladou bude moci příjemce sdělení k návrhu přistupovat. Stručně řečeno, carte blanche trefit do cíle.

Číst:  To je důvod, proč Linux a Unix nejsou totéž

Sledování očí, kde je soukromí?

sledování očíŽádat společnosti, aby omezily použití nebo odstranily množství již zaznamenaných dat, je nejen složité, ale je extrémně obtížné dosáhnout. Je to budoucnost, podle které musíme jednat, a to i rychle vzhledem k rychlosti, s jakou se tyto technologie vyvíjejí. Jedním z kroků, které je třeba udělat, by mohl být uchovávání dat po omezenou dobu: jakmile jsou shromážděny, společnosti by měly mít povinnost je likvidovat v rámci určitých limitů a vyhýbat se tomu, aby data využívaly jako knihovnu, ze které mohou v průběhu času nadále čerpat. Totéž platí pro metodologii konzervace: the nezpracovaná data, anonymizovanémohl by být použit pro studium, ale ne pro zacílení předmětu.

V praxi pouhý studijní vzorek, který nelze spojovat s žádným jedincem na povrchu Země.

Tím by se předešlo jakýmkoli budoucím důsledkům, možná díky informacím využívaným budoucími zaměstnavateli, pojišťovnami nebo jinými aktéry, kteří by z těchto informací mohli čerpat k provedení analýzy pověst jednotlivce. To jsou jen některé z hypotéz, které se zkoumají, ale které by měly být v blízké budoucnosti implementovány, aby se udržely všechny dopady na soukromí uživatelů pod kontrolou. A ve stále více digitalizované budoucnosti bezpečnost vašich dat není nikdy dost.

Od společnosti Cultur-e