Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Sluchátka a sluchátka mohou poškodit váš sluch: jak se chránit

Sluchátka a sluchátka mohou poškodit váš sluch: jak se chránit

Stále častěji používaná sluchátka a sluchátka mohou poškodit váš sluch? Existuje vážné riziko? Odpověď je ve skutečnosti ano. Ale s některými rozlišuji. Překročení prahové hodnoty 85 decibelů může způsobit poškození sluchu. To prohlásili lékaři. Opakovaná dlouhodobá expozice zvukům o intenzitě 85 decibelů může způsobit tinnitus a ztrátu sluchu.

Ale nebezpečí není vlastní pouze sluchátkům, jsme každý den vystaveni nespočtu zvuků, které překračují práh doporučený ušními lékaři. Stačí říci, že sekačka nebo přeplněná restaurace mohou vydávat zvuky nad 90 decibelů. Opět podle lékařů Náš sluch byl však „navržen“ tak, aby vydržel až osm hodin „zvuku“ o síle až 85 decibelů.. Ale jak se úroveň hlasitosti zvyšuje, naše sluchová tolerance klesá. Naše uši nezvládnou 100 decibelů celkem osm hodin a tady se možná někdo musí začít bát. “přeexponování zvuku“ kvůli používání sluchátek a sluchátek může způsobit vážnější problémy, než si dokážete představit.

Překročit 85 decibelů

The hlasitost hudby je určeno jak typem použitých sluchátek, tak i zdrojem zvuku, ke kterému jsou připojena. A v případě, že nebudete dávat příliš velký pozor a správně je „nekalibrujete“, tato kombinace snadno překročí hranici 85 decibelů. Některá sluchátka dokážou „vystřelit“ až 110 a 120 decibelůnebezpečný práh pro náš sluch, který to naše ucho nezvládne déle než minutu a může způsobit vážné poškození.

Číst:  Jak vyčistit, optimalizovat a zrychlit váš Mac

Vztah mezi úrovní decibelů a tolerancí hlasitosti není lineární. Trvalá ztráta sluchu trvá pouze 4 hodiny při 90 decibelech, při 95 decibelech stačí ke ztrátě sluchu pouhé dvě hodiny expozice, zatímco při 110 decibelech člověk ohluchne za pouhou minutu a 29 sekund. To není vtip.

Změřte úroveň decibelů vašich sluchátek

Přesně změřte výstupní úroveň decibelů vašich sluchátek složitá operace. Většina zvukoměrů nebo decibelmetrů je vyrobena pro analýzu hlasitosti zvuku přítomného v konkrétním prostředí, například v restauraci, koncertním sále nebo na staveništi. Použití těchto měřičů s párem sluchátek nemusí poskytovat adekvátní hodnoty.

Sluchátka do uší

Je zbytečné utrácet 30 až 50 eur za nákup zvukoměru, když výsledek nebude nikdy přesný a pak riskovat ohrozit váš sluch na základě nepravdivých údajů. Totéž platí pro četné aplikace, které slibují měřit zvukové decibely vašich sluchátek. Ani v těchto případech nebude detekce hlasitosti sluchátek nikdy přesná a nemůže představovat skutečný „důkaz“. Pokud se vám zdá hlasitost ve sluchátkách příliš vysoká, nezbývá než udělat snižte ji a hledejte „vhodnější“ hlasitost poslechu k vašemu sluchu.

Omezte hlasitost

Jedním z nejlepších způsobů, jak omezit hlasitost poslechu při používání sluchátek, je identifikovat prahovou hodnotu objemu, která by nikdy neměla být překročena. Mnoho aplikací pro poslech streamování hudby je vybaveno funkcí „Volume Normalization“, kterou lze nastavit na možnost „nízká“, pohodlnější pro náš sluch.

Také byste neměli zvyšovat hlasitost poté, co několik hodin posloucháte hudbu ve sluchátkách. Dlouhodobé používání sluchátek a náušníků ve skutečnosti nějak „unavuje“ naše uši, nás nutí neustále zvyšovat hlasitost. To je špatný nápad. V těchto případech je lepší výrazně snížit hlasitost nebo si dát pauzu „znovu vstoupit“ do světa tím, že sluchátka na pár minut sundáte.

Číst:  Jak vyřešit problémy se spuštěním PC

Sluchátka

Kvalita zvuku

Pokud sluchátka, která používáte, nefungují dobře při nízké hlasitosti, možná je čas na to investovat trochu více peněz do kvalitnějšího zařízení a lepší zvukové vlastnosti. Není třeba utrácet přehnané částky, existují kvalitní sluchátka za méně než 200 eur, sluchátka, která obsahují i ​​externí potlačení hluku pro lepší požitek ze zvuku. Samozřejmě, 200 eur se zdá a je vždy hodně, ale jsou to produkty s vynikajícím poměrem kvality a ceny, které vydrží několik let.

Sluchátka nebo sluchátka

Zvuk produkovaný přes sluchátka je kvalitnější než zvuk produkovaný sluchátky do uší. Sluchátka mohou být nepohodlná na nošení, ale pro použití doma jsou perfektní. Sluchátka se určitě pohodlněji nosí s sebou, protože zabírají méně místa. Výběr je však dán vkusem a různými osobními potřebami. A konečně, ti, kteří chtějí být na bezpečné straně, si mohou pořídit dětská sluchátka speciálně navržená tak, aby nikdy nepřekročila rizikovou hranici 85 decibelů. Kvalita zvuku může zanechat něco na přání, ale na druhou stranu budou vaše uši v bezpečí a zdravé.

9. listopadu 2019

Od společnosti Cultur-e