Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Smart TV a sledování dat: jak to funguje

Smart TV a sledování dat: jak to funguje

The chytré televizory jedná se o inteligentní zařízení, která kromě sledování televizních programů na digitálních nebo satelitních kanálech nabízejí doplňkové funkce a Wi-Fi připojení. Uživatelé si pak budou moci stáhnout speciální aplikace, aby mohli sledovat své vlastní oblíbený streamovaný obsahnebo udělat vyhledávání na internetu. Ne každý však ví, že chytré televizory by mohly prostřednictvím technologie sledovat i to, co uživatelé sledují Automatické rozpoznávání obsahunebo AČR. Jedná se o monitorovací systém, který vám umožňuje ukládat fragmenty obsahu, který sledujete uživatelé profilu a tato data by mohla použít marketingoví odborníci sledovat vaše zvyky při sledování a poskytovat personalizované reklamy. The sledování dat má nevyhnutelně následky Soukromí uživatelů, kteří používají chytré televizory a z tohoto důvodu je dobré těmto mechanismům porozumět.

Smart TV a sledování dat: jak to funguje

Pokaždé, když sledujete obsah na a chytré televizory a toto je připojeno k internetu, zařízení je s největší pravděpodobností pozorování chování online uživatelů. Je to proto, že chytré televizory podporují Technologie ACR (Automatic Content Recognition).), který zaznamenává některé fragmenty přehrávaného obsahu a sleduje tak data těch, kteří jej sledují. Tato data budou následně poskytnuta marketingovým expertům a použita k navrhování cílených reklamních spotů souvisejících s vyhledáváním uživatelů. Tam funkce ACR je to obecně ve výchozím nastavení povoleno a povolení ke sledování dat je někdy umístěno v Zásady ochrany osobních údajů aniž by si to bylo možné uvědomit. Chcete-li například používat funkci hlasového ovládání vaší chytré televize, můžete být požádáni o udělení souhlasu Soukromíaniž by však bylo jasně vysvětleno, že hlasové vyhledávání budou také sledovány a používány pro účely marketing.

Obvykle mezi data shromažďované údaje zahrnují historii procházení webu, historii vyhledávání, nákupy produktů a údaje o transakcích kreditních karet. Chcete-li zjistit všechny typy shromažďovaných dat, musíte si pozorně přečíst podmínky Zásady ochrany osobních údajů vaší chytré televize. Uživatelé přicházejí takto profilytaké pomocí jiných typů dat, aby to bylo možné nabízet cílenou reklamu na jejich potenciální zájmy.

Číst:  Jak zablokovat smartphone v případě krádeže nebo ztráty

Smart TV: jak se vyhnout sledování dat

soukromí chytré televizeAbyste se vyhnuli sledování dat vaší společností chytré televizoryjediným skutečně efektivním způsobem je používat jej jako běžnou televizi deaktivací jakéhokoli typu připojení, ať už přes Ethernet Že Wifi. Jedná se o řešení, které by však nákup chytré televize učinilo zbytečným a je tedy obtížně realizovatelné. Chcete-li zachovat své vlastní Soukromí existují další možnosti, které vyžadují určitou pozornost uživatele, který je bude muset vyhodnotit politika výrobce televizorů. Je třeba také pamatovat na to, že ostatní mohou často sledovat data, například jednotlivé aplikace pro streamování obsahu, které analyzují online návyky jejich uživatelů.

Jak zakázat funkci ACR na chytrých televizorech

soukromí chytré televizeTam funkčnost ACR lze deaktivovat z každého nastavení chytré televizory a proces se liší v závislosti na použité platformě. Google například říká, že nepoužívá funkci ACR pro systémy Android TV, ale jednotliví výrobci, kteří jsou tímto systémem vybaveni, ji mohou ve výchozím nastavení povolit. Mezi značkami, které podporují Android TV existují Hisense, Philips, Sony a TCL. Chcete-li je zakázat, budete muset otevřít sekci Nastavení na chytré televizi, najděte záznam Podmínky a soukromí a zkontrolujte jednotlivé položky souhlasu se zpracováním uživatelských údajů. V závislosti na zařízení tedy bude možné položku ACR deaktivovat a zkontrolovat typ sledovaných dat.

Televize z značka LG používají proprietární webOS a podporují technologii ACR, která se nazývá LivePlus. Procházením nabídky chytré televize budete mít přístup k Nastavení > Obecné a vyhledávat mezi položkami LivePlus, takže se můžete nezávisle rozhodnout, zda jej povolíte nebo zakážete. LG v pokynech uvádí, že Live Plus je vyžadován, pokud chcete přistupovat k určitým interaktivním službám. Chcete-li zkontrolovat poskytnuté informace, můžete se obrátit na i Podmínky použití a zejména oddíl Soukromí a vybrat si mezi různými dostupnými položkami, ke kterým můžete nebo nemusíte dát svůj souhlas. Například deaktivací souhlasu pro hlasové informace nebude možné používat i hlasové příkazy z televize.

Číst:  Sony Walkman a další: nejkurióznější modely kazetových přehrávačů

Totéž platí pro televizory podporující Roku, kde je deaktivace funkce ACR možná přístupem Nastavení ochrany osobních údajů a v hlase Zkušenosti se Smart TV. Chcete-li jej zakázat, budete muset zrušit výběr položky Použít informace z TV vstupů. Dokonce i pro televize Samsung můžete deaktivovat v sekci Podmínky a soukromí z Nastavení funkce ACR prostřednictvím výběru sekce Možnosti ochrany osobních údajů kde najdete všechny zásady ochrany osobních údajů jihokorejské společnosti. Dostupné možnosti jsou Zobrazení informačních služeb, Zájmově orientovaná reklama A Služby rozpoznávání řeči. Deaktivací posledně jmenovaného však nebude možné používat hlasové příkazy chytré televize.

Od společnosti Cultur-e