Vztah mezi dětmi a sociálními sítěmi je jedním z nejsložitějších na řešení, zejména pro rodiče. Co dělat, když nás vaše 10-11leté dítě požádá o povolení zaregistrujte se na sociální síti, jako je Facebook nebo Instagram? Dají se snímky, na kterých jsou i párleté děti, sdílet na sociálních sítích, nebo je lepší je schovat? Existuje mnoho problémů, kterým musí rodič čelit kvůli sociálním platformám a mít na každou otázku určitou odpověď není zdaleka samozřejmé.
THE sociální sítě Jsou to jistě velmi užitečné nástroje, ale musíte je umět používat a především znát všechna úskalí. Zvláště pokud jde o nezletilé. Na platformách jako Facebook, Twitter a Instagram existují stovky milionů uživatelů a nikdy nevíte jistě, kdo se za profilem skrývá. Může to být nějaká zlomyslná osoba, která vás chce podvést, nebo někdo s podivnými fantaziemi. Další problém na sociálních sítích se týká kyber šikana, mor, který postihuje stále více mladých lidí a jemuž se lze jen velmi těžko bránit: řešením je v tomto případě prevence a informovanost. A školy a rodiče musí být v popředí a nabízet veškerou podporu, kterou děti potřebují. Pro chránit své děti ze sociálních sítí je potřeba znát nějaké triky, které vám umožní udržet padouchy stranou a zároveň naučit děti správně používat platformy jako Facebook a Instagram.
Které obrázky zveřejnit
Otázka, na kterou je nejtěžší odpovědět, je otázka o obrázky, na kterých jsou jejich malé děti. Je nutné je zveřejňovat na sociálních sítích? S jakými opatřeními? Přesná odpověď neexistuje, vše závisí na přání rodičů: pokud chcete zveřejnit obrázek svého dítěte, musíte si být vědomi nebezpečí, kterým čelíte. Na sociálních platformách je mnoho lidí s duševními problémy, kteří by mohli obrázky použít pro jiné účely. Z tohoto důvodu je nutné být maximálně obezřetní a mít jistotu, s kým obrázek dítěte sdílíte. Trik, jak zvýšit bezpečnost dětí, je pixelovat nebo maskujte obličej svého dítěte.
S kým sdílet obsah
Další trik na ochranu dětí na sociálních sítích je vždy zkontrolovat, s kým sdílíte určité typy obsahu, zejména obrázky. Na různých sociálních sítích existují různá nastavení pro rozhodování, s kým snímky sdílet. Například na Twitteru a Instagramu můžete svůj účet nastavit jako soukromý a rozhodnout, kdo jsou vaši sledující. Tímto způsobem budou obrázky sdíleny pouze s důvěryhodnými přáteli. Na Facebooku je však problematika trochu složitější. Svůj účet nemůžete nastavit jako soukromý, ale můžete si vybrat, s kým chcete sdílet obrázek nebo obsah. Udělat to je docela jednoduché: vedle tlačítka Publikovat, je zde malá rozbalovací nabídka, ze které si můžete vybrat, s kým chcete obsah sdílet. Možnosti jsou různé: Každý (nedoporučeno), Přátelé, Kromě přátel, Konkrétní přátelé, jen já. Rada je vybrat si Konkrétní přátelé a vytvořit jeden bílý seznam s kontakty, se kterými můžete sdílet fotografie a obsah týkající se vašich dětí.
Aktivujte rodičovskou kontrolu
Aby byly vaše děti v bezpečí, musíte aktivovat Rodičovská kontrola na vašich elektronických zařízeních. Může se stát, že se děti rozhodnou samostatně používat chytré telefony a tablety a přihlásí se na sociální sítě. Naštěstí je na zařízeních možné aktivovat rodičovská kontrola který stanoví limity pro používání smartphonu nebo tabletu. Tímto způsobem, když jej dítě používá, nebude mít přístup ke konkrétním částem zařízení. Například je možné zakázat přístup do internetového obchodu, aby se neinstalovaly nebezpečné aplikace, jako jsou sociální platformy, pokud je nemůžete používat.
Od společnosti Cultur-e