Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Software, který zpomaluje rychlost připojení

Software, který zpomaluje rychlost připojení

Při jednání se světem vytváření sítí a síťová připojení, měli byste být při hledání vždy opatrní možné „viníky“ v případě pomalého připojení. Nemáme co do činění s mysteriózním románem spisovatele s malou fantazií, kde je vrahem vždy komorník: ne vždy je možné vinit vašeho telefonního operátora, pokud je internet pomalý. Důvody mohou být ve skutečnosti nejrozmanitější a ne vždy snadno identifikovatelné.

Většinu času o tom přemýšlíme elektromagnetické rušení, které mohou ovlivnit jak bezdrátové připojení, tak (v menší míře) kabelové připojení, ale nejsou jediné, které mohou „falšovat“ výsledky speedtestu. Mohlo by se například stát, že rychlost připojení ovlivňují staré komponenty PC, jako je síťová karta nebo Wi-Fi adaptér z doby před několika lety nebo zastaralý CPU neschopný zpracovat v reálném čase množství dat v I. pocházejí z internetu.

Chcete-li však ovlivnit rychlost připojení a výsledky testu rychlosti, mohou být také softwarem nainstalovaným na našem PC. I když se to může zdát divné, různé programy přistupují k internetu na pozadí, aniž bychom si to uvědomovali: tímto způsobem spotřebovávají šířku pásma, zpomalují internet, a tím zhoršují naše procházení.

Viry a antiviry

Vzhledem k jejich historickému antagonismu bychom je dokonce mohli nazvat „divným párem“. Faktem je, že viry (a malware obecně) a antiviry patří mezi software, který nejvíce ovlivňuje rychlost připojení naší internetové linky. Pokud např. jsme byli infikováni spywarem, je pravděpodobné, že rychlost internetu bude značně ovlivněna: tento malware ve skutečnosti špehuje každou naši akci a jakmile jsou data shromážděna, odesílají je na takzvané příkazové a kontrolní servery, díky nimž hackeři a kyberzločinci může konzultovat a analyzovat informace o nás. Je samozřejmé, že takové chování skončí zabíráním datového pásma našeho internetového připojení a zpomalením všech ostatních činností, které provádíme online.

Číst:  Co jsou výzvy TikTok, jak se zúčastnit a jak je organizovat

Podobná řeč, nebo téměř, pro antivirus. Software, který používáme k ochraně našich zařízení, využívá připojení k internetu ke kontrole podezřelých souborů a ujištění, že se nejedná o nový typ malwaru nebo o pokus o útok, který se snaží zneužít chybu „0 den“. Důvody jsou zkrátka „ušlechtilejší“, ale výsledek bude vždy stejný: pomalý internet a výsledek možná zfalšovaného speedtestu.

Firewally

Firewally

Setrvání v sektoru kybernetické bezpečnosti firewall je další software, který výrazně ovlivňuje výkon vašeho internetového připojení. Ve skutečnosti ze své podstaty firewall je odpovědná za kontrolu veškerého příchozího a odchozího provozu z našeho počítače nebo routeru. Kontrolní činnost samozřejmě ovlivní rychlost datového toku a tím zpomalí naše připojení.

Doplňky prohlížeče

Dalšími prvky, které mohou ovlivnit rychlost připojení naší internetové linky, jsou doplňky prohlížeče, jako jsou rozšíření, pluginy a podobný software. Prakticky netušené – a ve většině případů netušené – různé doplňky jsou navrženy hlavně proto, aby uživatelům obohatily zážitek z prohlížení. Může se však stát, že tento jejich „úkol“ negativně ovlivní rychlost připojení s výsledky, které nejsou uspokojivé. Z tohoto důvodu je vždy nejlepší mít různá rozšíření a pluginy prohlížeče, které jsme nainstalovali, pod kontrolou a případně je zakázat, pokud máme podezření, že jejich přítomnost ovlivňuje rychlost připojení.

Aktualizace a různé

Probíhá aktualizace softwaru

Role, kterou hraje, by neměla být zapomenuta aktualizace může mít vliv na rychlost připojení. Ať už se jedná o software nebo operační systém, podstata věci se ve skutečnosti nemění: aktualizační software se automaticky – a na pozadí – připojí k serveru vývojáře, zkontroluje přítomnost jakékoli aktualizace aktualizačních balíčků a pokud stahuje je, často aniž by o tom uživatele informoval. Je tedy zřejmé, že v závislosti na velikosti aktualizačního balíčku může být rychlost prohlížení vážně ovlivněna: pokud například stahujeme aktualizaci operačního systému o velikosti několika gigabajtů, můžeme mít na několik hodin pomalé připojení k internetu, do té doby nebude stahování balíčku dokončeno.

Číst:  Jak platit pokuty online

Spotify

Na konci najdeme různé klienty pro streamování multimediálního obsahu, kteří mohou zcela zabírat datové pásmo, aniž by si to uživatel uvědomoval. Pokud jsme například nadšení pro streamování hudby a často využíváme služby jako Spotify, Apple Music nebo Amazon Music Unlimited, může se stát, že průměrná rychlost prohlížení bude ovlivněna, a to i výrazně, a tím se zhorší naše online zkušenost.

Od společnosti Cultur-e