Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Sourcing Your Content Marketing Platform Guide

Sourcing Your Content Marketing Platform Guide

Vyvinuli jste již pro svou firmu účinnou marketingovou strategii obsahu? Pak musíte být nadšení, že začnete vytvářet výjimečný obsah pro své publikum. Zavedení strategie obsahového marketingu však není tak snadné, jak se zdá. Výběr platformy obsahového marketingu může tento proces značně usnadnit.

Musíte nastínit podrobný plán obsahu, který specifikuje váš plán vytváření a distribuce obsahu. Také potřebujete širokou škálu řešení pro obsahový marketing, která vám pomohou v každé fázi. Nalezení správné platformy obsahového marketingu je tak klíčové pro úspěšnou implementaci vaší obsahové strategie.

Realita obsahového marketingu

Za prvé – úspěšný marketing obsahu se neomezuje na publikování několika blogových příspěvků a aktualizací na sociálních sítích. Vyžaduje to dobře naplánované a konkrétní úsilí publikovat vysoce výkonný obsah na více platformách a zajistit, že se dostane ke správnému publiku. Musíte také vytvořit hluboké porozumění vaší cílové skupině a výklenku.

Kromě toho není možné vytvořit a provádět marketingovou strategii obsahu vlastními silami. Musíte spolupracovat s týmem stratégů, marketérů, SEO expertů, datových analytiků, spisovatelů, grafiků a dalších tvůrců obsahu.

Je také důležité sledovat různé obsahové prostředky, abyste identifikovali svůj nejvýkonnější obsah. Tato data vám pak mohou pomoci dále zlepšovat vaši strategii obsahového marketingu a maximalizovat návratnost investic. A konečně, musíte zajistit, že pravidelně publikujete vysoce kvalitní obsah ve správný čas na vybraných kanálech.

Bohužel, první tři výzvy, které B2B marketéři považují za odpovědné za neúspěch jejich organizace v obsahovém marketingu zahrnují:

 • Tvorba obsahu
 • Strategie
 • Distribuce obsahu

To zdůrazňuje potřebu zefektivnění různých fází marketingu obsahu pomocí správných nástrojů a aplikací. Není divu, že za to stojí marketingové technologie téměř třetinu celkového marketingového rozpočtu pro většinu organizací.

Na internetu najdete širokou škálu sofistikovaných nástrojů, od tvorby a správy obsahu až po výzkum a analýzu. Používání různých nástrojů pro každý krok obsahového marketingu však může být drahé. Je také obtížné integrovat více nástrojů a zajistit, aby mezi sebou hladce spolupracovaly.

Lepší alternativou je použití výkonné platformy pro marketing obsahu (CMP), která vám umožní zefektivnit proces marketingu obsahu z jednoho řídicího panelu. Dobrou zprávou je, že internet je zaplaven řadou funkčně bohatých CMP pro různé typy podniků. Je však důležité vybrat takový, který vyhovuje potřebám a preferencím vašeho týmu.

V tomto blogu nastíníme jednoduchého průvodce, který vám pomůže určit nejvhodnější platformu obsahového marketingu pro vaši firmu. Nejprve si ale ujasněme, co to je a zda je to skutečně nepostradatelné pro úspěšný obsahový marketing.

Číst:  Kompletní průvodce pro hromadné hlášení SEOptimeru

Co je platforma pro obsahový marketing (CMP)?

Platforma obsahového marketingu je softwarové řešení, které vám poskytuje nepřeberné množství nástrojů a aplikací pro optimalizaci různých fází obsahového marketingu. Jinými slovy, je to univerzální destinace pro všechny vaše potřeby související s marketingem obsahu. Ať už provádíte průzkum klíčových slov nebo monitorujete svůj obsah, CMP má pro vás ty správné nástroje.

V závislosti na zvoleném CMP získáte přístup k funkcím, jako jsou:

 • Průzkum publika
 • Generace osobnosti kupujícího
 • Kurátorství obsahu
 • Redakční kalendář
 • Projektový management
 • Správa sociálních médií
 • Distribuce obsahu
 • Analýza a optimalizace obsahu
 • Přizpůsobený reporting
 • Správa obsahu

CMP není nezbytný pouze pro marketing obsahu. Můžete jej integrovat s jinými CRM a marketingová automatizace řešení, která používáte. To vám zase pomůže analyzovat dopad vašeho obsahu na celkové příjmy a růst vašeho podnikání.

Zde je návod, jak CMP přispívá k různým aspektům vašeho podnikání:

Proč potřebujete platformu pro obsahový marketing?

Jde o to – používání marketingových technologií se stalo nedílnou součástí provádění obsahových marketingových kampaní. Co však odlišuje CMP, je to, že eliminuje potřebu hledat a integrovat více nástrojů. Místo toho si můžete vybrat CMP, který vyhovuje vašim potřebám, a vyškolit svůj tým, aby jej používal.

Stále přemýšlíte, zda by investice do CMP byla pro vaši firmu tím správným krokem? Pojďme prozkoumat některé další výhody CMP, které vám pomohou učinit informované rozhodnutí.

Automatizace bez námahy

Nejlepší na používání CMP je to, že vám umožňuje automatizovat různé opakující se a všední úkoly, jako například:

 1. Nahrávání příspěvků na sociální sítě včas
 2. Sdílení nových blogových příspěvků na různých platformách
 3. Sledování výkonu více částí obsahu
 4. Generování přizpůsobených přehledů s užitečnými statistikami
 5. Zasílání včasných připomenutí pro vytváření obsahu a plánování

To zase ušetří vašemu týmu starosti s ručním prováděním těchto činností. V důsledku toho vede k efektivnímu řízení času a využití zdrojů.

Například Sprout Social Správa sociálních médií Tato funkce vám umožňuje automaticky publikovat obsah na různých kanálech sociálních médií. Stačí vytvořit hlavní příspěvek a vybrat preferované kanály sociálních médií. Můžete také vytvořit vizuální pracovní postup, který nastíní vaši strategii sociálních médií na nadcházející měsíce.

Můžete to dokonce pozvednout pomocí Distribuce obsahu Vlastnosti. Umožňuje vám plánovat a publikovat obsah na více platformách, jako jsou vaše webové stránky, zpravodaje, profily sociálních médií, obsahová centra atd. Namísto ručního nahrávání stejného obsahu na každou platformu můžete proces automatizovat několika kliknutími.

Vylepšená kvalita obsahu

Když váš tým nemusí trávit čas opakujícími se úkoly, může se soustředit na to, v čem je dobrý. Jinými slovy, platforma pro obsahový marketing odlehčí váš obsahový tým a umožní mu vytvářet lepší obsah. Mohou strávit více času pochopením bolestivých bodů vašeho publika a publikovat obsah, který s nimi rezonuje.

Mnoho platforem pro obsahový marketing také nabízí různé nástroje pro tvorbu obsahu a výzkum. Od přípravy osnovy pro blogový příspěvek až po identifikaci správných hashtagů pro Instagram – CMP vám pomůže se vším. Může vás dokonce držet v ruce při psaní poutavých titulků a optimalizaci vašeho obsahu pro vyhledávače.

Číst:  Influencer marketing: TikTok poráží Instagram z hlediska interakcí

Například Sprout Social vám poskytuje výkonné SEO copywriting asistent. Tento nástroj vám pomůže vyhodnotit přívětivost pro vyhledávače a čitelnost vašich blogových příspěvků. Získáte dokonce spoustu užitečných informací pro lepší optimalizaci obsahu. Také automaticky generuje metanázev a popis každého blogového příspěvku na základě obsahu.

Bezproblémová spolupráce

Všechny standardní CMP vám poskytují robustní nástroje pro řízení projektů, které usnadňují správnou koordinaci a komunikaci mezi členy vašeho týmu. To usnadňuje implementaci kalendáře obsahu a přiřazení různých odpovědností jednotlivým členům týmu. Navíc zajišťuje, že všichni členové vašeho týmu jsou na stejné stránce a vědí, kdy se blíží termín.

Vezměte Sprout Social Kalendář obsahu nástroj například. Pomocí tohoto nástroje můžete snadno vytvořit vizuální osnovu pro váš plán vytváření a distribuce obsahu. To vám zase dává přehled o postupu různých obsahových kousků. Nejlepší na tom je, že to eliminuje potřebu sledovat jednotlivé členy týmu.

Ještě další skvělá funkce na Sprout Social je ta Spolupráce na obsahu což umožňuje členům vašeho týmu spolupracovat bez ohledu na to, kde se nacházejí. Mohou tento nástroj používat ke sdílení poznámek a aktualizací o různých aktivech obsahu. Také je pro vás snazší kontrolovat jejich práci a udržovat všechny na stejné stránce. To vám zase pomáhá udržovat jednotný hlas značky napříč všemi kanály.

Vynikající konzistence

Konzistence je jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují úspěch vašeho marketingu obsahu. CMP vám poskytuje ty správné nástroje, které vám pomohou vytvořit databázi vynikajícího obsahu. Také to pomáhá vašemu týmu lépe využívat svůj čas a zdroje a soustředit se na tvorbu obsahu. Nejlepší na tom je, že dokonce distribuuje váš obsah na různých kanálech ve správný čas.

Navíc naše Správa dat obsahu Tato funkce vám pomáhá udržovat úložiště publikovaných obsahových aktiv. To zase zjednodušuje proces opětovného použití již publikovaného obsahu. Všechny tyto faktory přispívají ke zlepšení celkové konzistence vaší obsahové strategie.

Vynikající analytika a statistiky

CMP vám ušetří starosti s ručním sledováním výkonu jednotlivých obsahových prostředků. Místo toho můžete použít spolehlivé a přesné analytické nástroje shromažďovat relevantní data a vytvářet použitelné zprávy. To vám zase pomůže identifikovat vysoce výkonné části obsahu a navrhnout způsoby, jak zlepšit vaši strategii pro lepší výsledky.

Nemůžete se dočkat, až začnete hledat nejlepší platformu pro obsahový marketing, že? Pojďme si projít procesem.

Jak najít nejlepší platformu pro obsahový marketing?

Hned na začátku stojí za zmínku, že univerzálně přijatelná „nejlepší“ CMP neexistuje. Před konečným výběrem musíte zhodnotit různé možnosti dostupné na trhu a porovnat jejich vlastnosti a ceny. Klíčem je identifikovat vaše potřeby a vybrat platformu, která nejlépe odpovídá vašemu účtu.

Číst:  Videokonference: jak sdílet video se zvukem

Jak tedy můžete postupovat při výběru správné platformy obsahového marketingu? Zde je několik užitečných tipů.

1. Analyzujte své potřeby

Než začnete hledat robustní CMP, pečlivě analyzujte své potřeby a určete, zda je to správná volba. Ujistěte se, že jste si položili následující otázky:

 1. Mám dostatečně velký tým, abych plně využil CMP?
 2. Vyžaduje moje současná obsahová strategie CMP?
 3. Bylo by pro mě lepší používat systém pro správu obsahu (CMS), jako je WordPress?
 4. Mají členové mého týmu správné technické dovednosti k používání CMP?
 5. Mohu si dovolit CMP?

2. Seznam základních funkcí

Každý CMP nabízí jedinečnou sadu funkcí. Proto je nezbytné identifikovat funkce, které v CMP potřebujete. Pokud jste již zhodnotili své potřeby, dalším krokem je připravit seznam funkcí, které musíte mít. Začněte tím, že rozdělíte každý krok obsahového marketingu na malé zvládnutelné úkoly.

Z výše uvedeného seznamu identifikujte úkoly, se kterými se váš tým potýká nejvíce. Ujistěte se, že v této fázi konzultujete členy svého týmu. To vám zase poskytne lepší představu o mezerách ve vaší obsahové strategii a plánu. Nakonec si připravte seznam funkcí, které musí vaše CMP nabízet.

3. Nastavte svůj rozpočet

Rozpočet pro platformu obsahového marketingu není jen o nákupu softwaru. Musíte také zvážit dodatečné výdaje, jako jsou poplatky za obnovení licence a náklady na školení členů vašeho týmu.

Kromě toho možná budete muset zakoupit specializovaný hardware pro instalaci a implementaci CMP. Přidělte svému CMP realistický rozpočet s ohledem na všechny tyto faktory.

4. Užší výběr možností platformy Content Marketing Platform

Nyní, když máte lepší představu o svých potřebách a rozpočtu, je čas najít dostupné možnosti CMP, které vyhovují vašim kritériím. Pro každou CMP z užšího výběru zkontrolujte následující:

 • Dostupné funkce
 • Cenové plány
 • Zákaznická podpora
 • Dokumentace
 • Recenze a hodnocení
 • Snadnost použití
 • Čas na realizaci

Měli byste také zvážit další faktory, jako je škálovatelnost, frekvence aktualizací a kvalita obsahu, který publikují.

5. Rozhodněte se pro bezplatnou zkušební verzi

Jakmile si ručně vyberete několik možností, je čas prozkoumat jejich webové stránky a vyhledat bezplatnou zkušební verzi/bezplatnou ukázku. Většina předních CMP, jako je Sprout Social, nabízí a 14denní bezplatná zkušební verze. I když se na webových stránkách nic nezmiňuje, kontaktujte obchodní zástupce a naplánujte si demo. Během dema dávejte pozor na uživatelskou přívětivost a přizpůsobitelnost.

Závěr

Výběr výkonné a uživatelsky přívětivé platformy pro obsahový marketing je klíčem k trvalé produkci vysoce kvalitního obsahu. Ujistěte se, že máte jasnou představu o svých potřebách a vyhraďte si vyhrazený rozpočet. Nezapomeňte také udržovat členy svého týmu v obraze a před konečným výběrem je požádat o radu.