Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Strategie obsahového marketingu Pipedrive: Jak to dělají?

Strategie obsahového marketingu Pipedrive: Jak to dělají?

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč je strategie obsahového marketingu Pipedrive tak inspirativní?

I když je Pipedrive známým lídrem v prodejních technologiích, dokáže udržovat svůj obsah jednoduchý, hodnotný a poutavý pro publikum vlastníků malých podniků.

Nic na jejich webu nebo obsahu není nudné nebo

Pokud chcete oslovit vlastníky malých podniků vysoce kvalitním obsahem, podívejte se na toto roztržení.

Ponoříme se do podrobností o marketingové strategii a realizaci obsahu Pipedrive.

Teardown Obsah

Jednoduchá navigace zdrojů Pipedrive

Všichni jsme viděli statné podnikové weby. Znáte to – ty s obrovskými nabídkami se spoustou rozbalovacích nabídek a možností.

Nabídka webových stránek Pipedrive je osvěživě jednoduchá. Vedou návštěvníky webu směrem k jejich funkcím, cenám, blogu a případovým studiím.

V podsložce blogu na webu mohou návštěvníci přejít na různá témata a formáty obsahu. Kategorie „Zlepšení prodeje“ zahrnuje psychologii prodeje, prodejní taktiku a nástroje. Mezitím kategorie „Scale Up“ zahrnuje správu dat, prodejní proces a správu týmu.

Vzhledem k tomu, že Pipedrive byla založena v roce 2010, je to chytrý způsob, jak uspořádat obsah blogu za více než deset let. Totéž můžete udělat tak, že ponecháte jednoduchou nabídku hlavního webu a oddělíte svůj blog do samostatné subdomény nebo podsložky s vlastní navigací.

V nabídce zápatí můžete vidět, že Pipedrive má samozřejmě další zdroje, jako je jejich zpravodaj, kurz a komunita.

Stejně jako u všeho Pipedrive má jejich stránka zdrojů stejné jednoduché uživatelské rozhraní. Návštěvníci webu si mohou vybrat z prodejních tipů, vedení myšlenek na řízení prodeje, šablon a nástrojů, vzdělávání CRM nebo svého blogu.

Spíše než strkat všechny své zdroje lidem do obličeje najednou, Pipedrive usnadňuje návštěvníkům webu procházet hlouběji a hlouběji na web.

Záviděníhodný provoz z vyhledávání

Společnost Pipedrive, která byla založena v roce 2010, byla prvním nositelem marketingu obsahu. Zpráva o webu v Ahrefs vyzvedává 78 000 klíčových frází, podle kterých se společnost řadí. Mnoho z jejich hodnocení na stránce 1 se týká hodnotných témat, která jsou vysoce relevantní pro jejich produkt.

Hodí se například pro „studené skripty“, prodejní cestu, „prodejní kanál“ a další skvělé vyhledávací dotazy.

Číst:  Mějte kontrolu: Jak efektivně spravovat změny na vašem webu

Prvky vítězného příspěvku na blogu

Všechny příspěvky v hodnocení Pipedrive mají svůj důvod. Jsou hodnotným obsahem a obsahují prvky, které mají rádi čtenáři i Google.

Jejich blogový příspěvek o skriptech studeného volání obsahuje:

 • Přesvědčivý titulek optimalizovaný pro SEO
 • Jasný důvod pro přečtení příspěvku a co si z něj odnesete
 • Obsah
 • Skutečné šablony skriptů
 • Odrážky
 • Číslované seznamy
 • Tučné věty
 • Citáty odborníků
 • Kvalitní infografika
 • Příslušné snímky obrazovky

Viděli jsme to znovu a znovu. Obsah, který Google hodnotí, je masový. Je to specifické. Překypuje zdroji. Snadno se to čte. Je to přesvědčivé.

Pokud chcete, aby Google hodnotil váš obsah, přidejte do něj další prvky a zdroje, přičemž stále zachováte soudržný účel článku.

Převod návštěvnosti blogu

Obsahový marketing Pipedrive nabízí mnoho jasných a jednoduchých způsobů, jak mohou čtenáři blogů postupovat směrem dolů po prodejní cestě.

Jejich blogové příspěvky často obsahují upgrady obsahu, jako je možnost stahovat skripty nebo šablony.

A podsložka blogu má také skvělou výzvu k akci „Vyzkoušejte to zdarma“, která se drží v horní části stránky, i když čtenář posouvá obsah dále dolů. Lepivé menu s CTA je snadný způsob, jak získat lepší výsledky z obsahu vašeho blogu.

Reklamní strategie LinkedIn

Obsahový marketing Pipedrive je doplněn sociálními reklamami.

Pipedrive je velmi aktivní společnost, pokud jde o reklamu na LinkedIn. Placené reklamy sice nejsou součástí obsahového marketingu, ale samozřejmě vstupují do hry, zejména u retargetingu.

Expanze na nové trhy

S tolika úspěchy v angličtině v oblasti SEO, marketingu obsahu a více než deseti let povědomí o značce Pipedrive v současné době expanduje na nové trhy. Z několika reklam na jejich účtu LinkedIn vidíme, že Brazílie je právě teď jednou z jejich zemí s nejvyšší prioritou.

S přibližně 1,89 miliony podniků v Brazílii není divu, že Pipedrive má zájem o získání většího podílu na trhu CRM v této zemi.

Kvalitní videoreklamy a retargeting

Kromě cílení na nové trhy používá Pipedrive svůj účet LinkedIn také k opětovnému zacílení na čtenáře blogů, odběratele newsletterů a potenciální zákazníky pomocí vysoce kvalitních videoreklam.

Jak vidíme, tyto reklamy jsou spíše na konci cesty. Toto vás provede rychlým úvodním videem Pipedrive a nabízí také kurz pro rychlý start.

Se softwarem je přesvědčování někoho, že mu váš produkt může pomoci, jen polovinou úspěchu. Musíte je také přesvědčit, aby investovali čas do učení se něčemu novému. Majitelé firem, vedoucí prodeje a obchodní zástupci jsou zaneprázdněni. Když se soustředí na každodenní úkoly a operace, za které zodpovídají, je pro ně obtížné trávit čas učením se zcela nového CRM.

Číst:  Jak rychle opravit chybu 0x80070003 „Chybí aktualizační soubory“ v systému Windows?

Proto je retargeting leady s kurzem pro rychlý start tak skvělým nápadem. Nabízí potenciálnímu zájemci způsob, jak prozkoumat, jaké by to bylo používat produkt, a vyžaduje pouze malou časovou investici. To také posiluje sdělení, že produkt je určen pro obchodní zástupce a snadno se používá.

Když provozní manažer pořizuje nový software, jedním z nejdůležitějších kritérií, které prověřují, je snadné začlenění do týmu. Společnost nemůže dosáhnout lepších výsledků z CRM, pokud nedokáže přijít na to, jak jej používat.

Pipedrive také používá reklamy LinkedIn, aby předvedl svůj sociální důkaz. Do svých reklam zahrnují posudky a hodnocení hvězdičkami, aby přeměnili více potenciálních zákazníků na zákazníky.

Obsahový marketing bez reklamy je nebezpečný. Riskujete, že své publikum poučíte o tom, proč potřebují řešení, jako je to vaše, a pak o tyto potenciální zákazníky přijdete ve prospěch konkurentů s optimalizovanějšími systémy spodní části trychtýře.

Je velmi důležité nastavit reklamy pro opětovné cílení na váš web. Aby byly ještě úspěšnější, měli byste znovu zacílit na základě fáze nákupu. Pokud například čtenář klikne na článek v horní části cesty s nízkou úrovní povědomí o řešení, neměla by se mu hned druhý den zobrazit reklama na registraci. Místo toho na ně budete chtít cílit uprostřed obsahu cesty, jako je průvodce nebo jiné přihlášení.

Ale potenciálním zákazníkům, kteří si prohlédli více stránek na vašem webu, zejména kontaktní formulář nebo stránku s cenami, byste jim měli zobrazovat reklamy na konci cesty, jako je kurz pro rychlý začátek a reklamy pro sociální sítě výše.

Diferenciace na lidské úrovni a hrdost Estonska

Obsahový marketing Pipedrive odlišuje společnost také na lidské úrovni. Vaše firma, vaši zakladatelé a váš tým jsou jedineční.

Jak můžete svůj příběh využít k vybudování lidštějšího spojení se svými zákazníky a fanoušky? Nemusíte sdílet osobní příběhy o své minulosti (i když můžete). Pravděpodobně existují jednodušší způsoby, jak vyniknout a vytvořit pozitivní pověst vaší značky.

Pipedrive to dělá opravdu dobře tím, že pravidelně zveřejňuje obsah o Estonsku, zemi, ve které byla společnost založena a dodnes má své kanceláře.

Zejména proto, že Pipedrive používá mnoho technologických společností, sdílení obsahu o Estonsku, které je jednou z nejvíce digitalizovaných zemí na světě, jim pomáhá vyniknout a spojit se se zákazníky.

Číst:  Jak opravit své online soukromí

Estonsko nabízí bezplatný internet a e-pobyt. Zveřejněním příspěvku o Estonsku Pipedrive provádí všechny následující:

 • Ukazuje jejich kořeny a spojuje na lidské úrovni
 • Apeluje na ostatní v technologickém průmyslu
 • Vytváří obsah, který se netýká pouze podnikání
 • Zlepšuje vnímání jejich značky jako značky, která je na špici

Vaše společnost určitě má způsoby, jak se spojit s lidmi na lidské úrovni. Jaké příběhy a obsah můžete sdílet na sociálních sítích, které se netýkají konkrétně vašeho produktu nebo služby, ale přesto osloví vaši cílovou skupinu?

Možná můžete mluvit o tom, jak váš tým spolupracuje, odkud jsou členové vašeho týmu, jak byla společnost založena nebo jak vaše značka přispívá k důležité věci.

Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, ujistěte se, že obsah stále oslovuje vaši cílovou skupinu, a buďte konzistentní. Nevybírejte 20 různých příběhů nebo důvodů, o kterých budete neustále psát. Místo toho si vyberte 2 nebo 3 vedlejší témata, která se hodí k vaší značce, a publikujte o nich čtvrtletně.

Jasné umístění mezi kanály

Pipedrive také dobře objasňuje své poselství napříč všemi kanály distribuce obsahu.

S produktem, který toho umí tolik (má CRM, chatbota a vyhledávací funkce), by bylo snadné, aby zasílání zpráv Pipedrive bylo matoucí a chaotické. Společnost však odvádí skvělou práci při zjednodušování své nabídky základních hodnot.

Napříč všemi profily Pipedrive uvádí, že jejich platforma je CRM vyvinutá z pohledu prodejce a že software je zaměřen na to, aby byl prodejní úspěch nevyhnutelný.

Vezměte si stránku knihy Pipedrive a ujistěte se, že vaše zprávy na všech platformách jsou jednoduché a zajímavé. Měli byste být schopni destilovat své zprávy do základů. Použijte rámec „co, kdo a proč“.

 • Co – CRM
 • SZO – prodejci
 • Proč – učinit prodejní úspěch nevyhnutelný

Tato srozumitelnost a jednoduchost pomůže k tomu, aby byl veškerý váš obsahový marketing úspěšnější.

Líbil se vám tento hluboký ponor do obsahového marketingu Pipedrive? Podívejte se na naše další novinky, které inspirují vaši strategii obsahového marketingu: