Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Streamování hudby, trh roste a Deezer mění svou tvář

Streamování hudby, trh roste a Deezer mění svou tvář

Stahování ze stránek peer to peer? Věci z minulosti: Italové to mají mnohem raději streamování online, využívající potenciál a “mnohomilionové” databáze služeb jako např Deezer. Vyplývá to z nedávného průzkumu, který provedla společnost Gfk, globální výrobní gigant poradenství a průzkum trhu.

Působivý růst

Zveřejněná data nechávají prostor pro velmi malé pochybnosti: počet Italů, kteří poslouchají hudbu z internetu jak prostřednictvím svých počítačů, tak prostřednictvím chytrých telefonů a tabletů, neustále roste: mluvíme o 16 milionů uživatelů služeb týdně streamování hudební volný, uvolnit (včetně YouTube), zatímco 4 miliony Italů připojených k internetu jsou připraveni zaplatit měsíční předplatné, aby měli přístup k potenciálně nekonečným hudebním zdrojům a pokročilým funkcím.

V prvních šesti měsících roku vzrostl počet uživatelů služeb o streamování hudba byla 134 % a není v žádném případě jisté, že se trend zpomalí.

Bohatý trh, jdu do toho

I v Itálii se totiž ve světě digitální hudby obecně a hudby obecně začínají otáčet významné osobnosti streamování zejména. Podle Údaje Deloitte pro FIMI (Federace italského hudebního průmyslu), za prvních šest měsíců roku 2014 vytvořil hudební sektor u nás obrat 53,6 milionů eur, z toho 43 % pocházelo ze segmentu digitální hudby. Obrat dosáhl 23 milionů eur, což je o 20 % více v prvních šesti měsících roku.

Číst:  Matematická cvičení a geometrické úlohy, kde je najít online

Mobilní trh bude pro streamování hudby stále důležitější

A vůbec poprvé v historii italského digitálního a hudebního panoramatu streamování (audio i video, ale vždy spojené se světem hudby) se zlepšilo stažení digitálního obsahu z prodejních platforem. Platformy pro online poslech hudby ve skutečnosti vygenerovaly obrat kolem 13 milionů eur, což představuje 55 % celkového obratu digitální hudby. Neustále se vyvíjející trh, na kterém bude hrát stále důležitější roli mobilní hudba (a potažmo smartphony a tablety).

Nový Deezer

Aby se Deezer přizpůsobil tomuto neustále se měnícímu trhu, nedávno spustil novou grafickou verzi své platformy. Hudební služba v streamování Francouz hluboce retušoval své vlastní vzhled, představující uživatelské rozhraní, které je čistší na pohled a jednodušší na používání. Cílem, jak upřesnili italští lídři Deezer, je poskytnout uživatelům platformu, která se jednodušeji používá a je schopna nabídnout okamžité – nebo téměř okamžité – reakce na jejich potřeby a vkus z hlediska hudby. Nový vzhled, méně působivý a lehčí, vám umožní načíst stránky za kratší dobu a rychle přistupovat k obsahu streamování rychlejší. Domovská obrazovka je personalizovaná, s nejposlouchanějšími skladbami a umělci, seznamy skladeb a návrhy rádií podle nálady a vkusu posluchače a také podle doby a oblasti světa, ve které se nachází.

V redesignzvláštní pozornost byla věnována těm, kteří službu využívají ze smartphonů a tabletů: hlavní příkazy a funkce jsou na dosah ruky a vše lze nalézt v několika krocích.

Hudební tok

Ve středu nového grafického designu Deezeru najdeme funkci Tok („flow“ v italštině), druh webového rádia, které uživateli umožňuje objevovat nové písně a nové autory „kompatibilní“ s jejich hudebním vkusem. Silný databází neustále roste (dnes je uživatelům k dispozici 35 milionů skladeb), streamování zpoza Alp aspiruje na to, aby mohl dále usnadnit uživateli jeho úkol a umožnit mu poslouchat hudbu, kterou má nejraději, aniž by ji musel vybírat nebo dokonce provádět jakoukoli akci.

Číst:  Word, formátování dokumentů

Nové rozhraní Deezer

Jednoduše funkci spusťte Tok a bude to „centrální mozek“, který bude vybírat nejlepší skladby na základě předchozího poslechu a preferencí, které vyjádřily i další miliony uživatelů po celém světě (přes 16 milionů). Díky systému hodnocení (přeškrtnuté srdce, aby řekli, že se jim nelíbí výběr, “plné” srdce řekne, že skladba je v souladu s jejich vkusem), digitální posluchači budou moci přemodulovat volby algoritmu, což systému umožní “učit se” operu a upravte svůj výběr hudby.

Deezer a FASTWEB nedávno podepsaly smlouvu, která umožňuje novým předplatitelům SUPER JET mít službu Deezer Premium+ zahrnutou v jejich předplatném.

Od společnosti Cultur-e