Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Tipy pro vývoj obsahu, které doplní váš nový projekt

Tipy pro vývoj obsahu, které doplní váš nový projekt

V tomto digitálním věku jdou vývoj obsahu a marketing ruku v ruce pro všechny typy obchodních vertikál. Proto jsme vytvořili 7 jednoduchých tipů pro vývoj obsahu, které vám pomohou nastartovat váš nový projekt.

Úžasný obsah se zřídka prodává sám; Pokud nechcete, aby vaše úsilí přišlo nazmar, potřebujete dobrý marketingový plán obsahu. Společně však budete schopni vybudovat silnou značku, šířit povědomí, generovat potenciální zákazníky a potenciálně zpeněžit svůj produkt nebo službu.

Efektivní plán vám především pomůže vytvořit dobrý vztah se zákazníky nebo publikem. Pokud hledáte nové nápady, jak zlepšit svůj současný obsah a marketingový plán, nebo plánujete spustit nový nápad, zde je sedm tipů pro vývoj obsahu, které vám pomohou na vaší cestě.

Definujte své „proč“

Jako u každé plánovací agendy je prvním z našich tipů pro vývoj obsahu stanovit si cíle a nejde jen o to říct, že chcete vydělat určitou částku peněz nebo že chcete být slavní.

Zkontrolujte důvody, proč to děláte; jaká je vaše obhajoba? Zde jsou další vodicí otázky, které vám pomohou:

 • Jakou zkušenost chcete dát svým zákazníkům?
 • Proč by vás mělo vaše publikum poslouchat nebo vám dávat denní dobu?

Pokud jde o aspekt značky vašich cílů, je zde několik dalších otázek, které stojí za zamyšlení:

 • Jak chcete, aby byla vaše značka vnímána?
 • Jaké poselství chcete předat?

Pište všechny své nápady a pokud je to možné, mějte své odpovědi někde viditelné (i jen pro vás). Pokud přijde čas, kdy vy nebo váš tým ztratíte motivaci, jsou to stejná slova a fráze, které vás budou inspirovat, abyste zůstali na správné cestě.

Číst:  Pokemon GO, triky a tipy pro rychlý růst

Definujte svá čísla

Nyní, když jste stanovili podstatu a jádro vašeho projektu, dalším krokem by bylo určit marketingovou stránku vašeho plánu.

Jak kdysi řekl slavný řečník: „Úspěch je hra s čísly“. Nemůžete říci, že jste to udělali jen proto, že jste vytvořili nebo publikovali obsah; vaše úsilí se musí promítnout do měřitelných údajů – ať už jde o zobrazení nebo číslice na vašem bankovním účtu.

Nejprve si udělejte průmyslový průzkum. Zde jsou průvodní otázky, které vám pomohou v závislosti na vašich obchodních potřebách:

 • Jaký je stav vašeho současného odvětví?
 • Jaké jsou oblíbené trendy, které se ve vašem oboru dělají?
 • Kdo je konkurence? Vyberte alespoň tři podle úrovně úspěšnosti.
 • Kdo je vaše ideální publikum? Poznamenejte si příslušnou věkovou skupinu, pohlaví, zeměpisnou polohu atd.
 • Jaké jsou vaše klíčové ukazatele výkonu nebo KPI? Jinými slovy, jaké oblasti byste měli měřit ze svého obsahu? Například obsah sociálních médií je o zapojení, sledujících a dosahu. U webových stránek byste měli zvážit kliknutí, míru okamžitého opuštění a zobrazení stránek.

Váš měsíční KPI bude odrážet efektivitu vašeho plánu nebo pokud to vyžaduje nějaké úpravy nebo vylepšení. Nezapomeňte si na začátku kampaní stanovit realistické cíle.

Využívejte své silné stránky důsledně a prakticky

Zde je nepříliš tajný tip na vývoj obsahu, který byste měli mít na paměti pro tvůrce obsahu, jako jste vy:

V rychle se měnícím světě, jako je tento, dobrý obsah nic nezkazí. Musí to být zajímavé, relevantní a hlavně konzistentní. Byť senzací přes noc má své výhody, ale nevyrovná se spolehlivému zdroji obsahu, který je vždy k dispozici pro své publikum.

Nárůst uživatelů chytrých telefonů (3,5 miliardy od roku 2019 podle Statista) silně naznačuje, že lidé chtějí a mají přístup k datům a obsahu tak rychle, jak jen mohou. Všichni jsou neustále online. To znamená, že uživatelé internetu tráví tolik času online a každý okamžik, kdy jim neposíláte obsah, je ztracená příležitost.

Číst:  Vyhněte se problémům s přímým marketingem pomocí těchto tipů

Na začátku je nejlepší určit nejlepší kanál pro publikování nebo zveřejňování vašeho obsahu, který dobře funguje ve vašich zdrojích. Pokud například umíte skvěle psát a fotit, neváhejte a založte si účty na sociálních sítích. Využijte bezplatné online nástroje nebo zdroje, které vám pomohou spravovat a zvyšovat úroveň vašeho obsahu.

Alokovat své zdroje správným způsobem

Řekněme, že si své přednosti velmi dobře uvědomujete a umíte je využívat, ale jak dlouho vydržíte běhat, než vám dojde dech?

Je snadné se nechat unést, když dosahujete požadovaných výsledků, a bohužel mnoho tvůrců obsahu kvůli tlaku náhle odešlo ze sítě. Pokud se vám to stane, co dál?

Musíte se smířit s tím, že pokud jde o obchod, dvě hlavy jsou lepší než jedna. I když pomáhá být úžasný v upřednostňování toho, co je naléhavé a důležité, je čas, kdy si musíte uvědomit, že musíte outsourcovat. Musíte získat pomoc nebo asistenci, abyste měli jistotu, že zůstanete nad věcí.

Z dlouhodobého hlediska si uvědomíte, že vaším nejcennějším aktivem a zdrojem je čas. Stále se musíte ujistit, že máte čas pro sebe, svou pohodu a dokonce i pro své okolí. Outsourcing pro ostatní části vašeho projektu může uvolnit vaši mysl a uvolnit prostor pro další nápady na obsah.

Vytvořte obsahový kalendář

Kalendář obsahu je nejlepší přítel tvůrce obsahu. To vám pomůže naplánovat vaše plány s cílem. Pomůže vám vizualizovat vaše plány v jednom konsolidovaném souboru. Kalendář můžete upravit tak, aby vyhovoval vašim potřebám obsahu. Obsahový kalendář může obsahovat následující informace:

 • Ukázková fotografie nebo odkaz na obsah
 • Doprovodná kopie nebo popis pro účely sociálních médií
 • Čas zveřejnění
 • Preferovaná platforma sociálních médií pro obsah
Číst:  15 nejlepších alternativ importyeti pro dodavatele a výrobce

Po dokončení můžete svůj kalendář obsahu snadno sdílet se svým týmem pro referenci. To také usnadňuje sledování dat.

Získejte výsledky

Po zavedení plánu obsahu nezapomeňte sledovat analytickou stránku svého obsahu, abyste mohli plnit své požadavky na KPI. Sledujte to na týdenní nebo měsíční bázi, abyste si vytvořili svá historická data. To je nejlepší uchovávat v listu aplikace Excel.

Čím déle to budete dělat, tím více dat budete mít. Čím více dat máte, tím více znalostí a postřehů můžete ze svého úsilí získat. Po alespoň měsíci provozu kampaně můžete určit změny, které můžete provést pro svůj příští obsahový kalendář.

Zůstaňte ve spojení, zůstaňte naživu!

Nakonec, poté, co jste vytvořili konkrétní vývoj obsahu a marketingový plán, musíte být aktivním účastníkem své rostoucí komunity. Můžete se podívat na různé mediální kanály a zjistíte, že značky s nejpozitivnějšími obrázky značky jsou ty, které přímo oslovují své publikum. Autenticita je to, čím vyniknete.

Zároveň nezapomeňte zůstat v obraze s nejnovějšími změnami ve vašem oboru. Svět se rychle mění; jedna přelomová strategie dnes nemusí být tak skvělá zítra. Když budete házet s údery, bude pro vás snazší přejít a zlepšit svůj plán k lepšímu. Udržujte věci vzrušující pro všechny – včetně vás!

Použijte tyto praktické tipy pro skutečné a trvalé výsledky!

Zpočátku se můžete cítit ohromeni, ale právě o to je tvorba obsahu a marketing o to příjemnější, když se vyplatí. Stejně jako ve sportu musíte pokračovat ve cvičení, abyste zvládli řemeslo. S těmito spolehlivými tipy pro vývoj obsahu, které vás povedou, jste na dobré cestě k úspěchu.