Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Valentýnský marketing: strategie, tipy a nápady na obsah

Valentýnský marketing: strategie, tipy a nápady na obsah

Růže jsou červené, fialky modré…a Valentýn se blíží pro vás.

Jako normální člověk se můžete vždy rozhodnout tento svátek ignorovat, když se zrovna necítíte na oslavu. Jako obchodník však musíte každý rok zdokonalovat svou hru.

Naštěstí s valentýnskými marketingovými tipy, které jsme dali dohromady níže, budete mít eso v rukávu, jak okořenit letošní valentýnské kampaně.

Jste připraveni začít podnikat?

Marketingové tipy na Valentýna pro rok 2024

  1. Marketingové nápady na Valentýna
  1. Příklady valentýnských příspěvků na sociálních sítích

  2. Valentýnský marketing na sociálních sítích: statistiky podložené daty

1. Marketingové nápady na Valentýna

Pokud jste koordinátorem sociálních médií ve společnosti, která je v milovat podnikánínebo byste jen chtěli připomenout tuto příležitost nějakým drzým valentýnským marketingovým sdělením, nyní k tomu máte ideální příležitost.

Je však těžké každý rok přicházet s novými a poutavými nápady na marketingové kampaně na Valentýna.

Takže tady je nějaká inspirace k valentýnskému obsahu, která rozjede.

  • Vytvořte sérii tematických příspěvků na sociálních sítích

I když je to pro firmy skvělá příležitost ke zvýšení prodeje, příspěvky na sociálních sítích ke dni svatého Valentýna nemusí být jen o prodeji.

Přemýšlejte o tom takto – Valentýn je především o lásce – jednom z nejsilnějších pocitů na světě, který má neuvěřitelnou hnací sílu. Tak proč toho nevyužít?

Vzhledem k tomu, že prostředí sociálních médií je v dnešní době utvářeno zvýšenou potřebou autenticity, je vytváření příspěvků na sociálních sítích, které oslovují emoce lidí, zdaleka nejlepším způsobem, jak získat jejich pozornost a zájem.

Číst:  Prozkoumejte anonymní příběhy Instagramu s efektivními a soukromými diváky příběhů

Ať už je to prostřednictvím humoru, nostalgie, vzrušení nebo cokoli jiného, ​​využití síly emocí vám jistě pomůže přimět vaše fanoušky na sociálních sítích, aby otevřeli svá srdce a nakonec i peněženky.

Při vytváření valentýnských kampaní na sociálních sítích nezapomeňte, že můžete přepínat mezi příspěvky zaměřenými na prodej a zapojení, abyste udrželi věci zajímavé pro své sledující na sociálních sítích.

  • Dejte dohromady pár návodů na dárky k Valentýnu

Nakupování pro vaše blízké není snadný úkol. Každý chce koupit perfektní dárek, ale ne každý ví, jaký by takový dárek měl být.

Úzkost můžete zmírnit jednoduchým a účinným nápadem: Průvodce valentýnskými dárky.

Sestavte si seznam položek, které by byly dokonalými dárky na Valentýna, a zahrňte několik svých nejlepších produktů.

Vyzkoušejte některé nápady jako:

  • Dárky pro něj/ni
  • Dárky pro vaše BFF
  • Dárky pro vaši rodinu
  • Dárky pro sebe

Dárkové příručky poskytují lidem přesně ty informace, které hledají, jasným a přesným způsobem a zároveň ponechávají prostor pro spoustu sebepropagace.

  • Vytvářejte specializované sbírky nebo zážitky

Pokud to váš rozpočet dovoluje, neostýchejte se šířit lásku vytvořením specializované kolekce nebo zážitku se značkou (možná i dárek?).

Možná to není nejlevnější varianta, ale pokud plánujete vést dlouhou valentýnskou marketingovou kampaň, která může běžet celý únor, stojí za zvážení.

2. Příklady valentýnských příspěvků na sociálních sítích

Podniky, které se nacházejí mimo Svatou Trojici na Valentýna – což znamená, že průmysl šperků, cukrovinek a květin si možná klade otázku, zda investovat prostředky do speciální marketingové kampaně na Valentýna, nebo ne, opravdu stojí za to.

Číst:  Nejúčinnější YouTube Video Downloader k dispozici právě teď – zjistěte více

Přirozeně, v závislosti na vašem rozpočtu a marketingových cílech, si můžete vybrat, zda půjdete do této valentýnské kampaně ve velkém, nebo si lehnete níž a oslavu jen oslavíte několika roztomilými valentýnskými příspěvky na sociálních sítích.

Stejně tak, pokud jste aktivní v jednom z těch odvětví, která z tohoto svátku lásky těží nejvíce, ale neměli jste čas připravit se na letošní prázdniny, můžete vyzkoušet strategie na poslední chvíli, o kterých jsme se zmínili dříve.

A abyste rychle získali inspiraci, uvádíme několik příkladů valentýnských kampaní na sociálních sítích, které letos spustily některé z nejznámějších značek.

Společnost Cartier, známá svým vytříbeným, ale minimalistickým stylem – pro svou valentýnskou kampaň na sociálních sítích zvolila jednoduchost a přijala přístup k softwaru prodeje.

Když přijde na Valentýna, značky šperků jsou především o náklonnosti a odemykání srdcí. Ve většině případů jejich popisky povzbuzují své následovníky ke koupi produktů, které navždy zůstanou v srdcích jejich blízkých.

Také většina jejich produktů jsou určeny jako dárky pro ženy.

S každým dalším krokem se zdá, že stále více značek začíná využívat videoobsah pro své valentýnské marketingové kampaně.

Doufejme, že tyto příspěvky vyvolaly nějaké nové nápady na obsah na Valentýna.

A tady přichází třešnička navrch – pokud vás zajímá, jak si vede kampaň na sociálních sítích vašeho konkurenta k Valentýnu, a chcete získat nějaké statistiky, jak je překonat, nyní máte prostředky, jak to udělat!

No, funkce Sprout Social’s Strategy vám umožňuje vyhledávat konkrétní klíčová slova použitá v titulcích vašich profilů, které vás zajímají, a můžete je nastavit jako různé kampaně a poté zkontrolovat údaje o těchto konkrétních příspěvcích.

Číst:  Maximalizace hudby: Tipy, jak ze svého reproduktoru Bluetooth dostat to nejlepší

Zde jsem porovnal kampaně na sociálních sítích na Valentýna 2024 od Tiffanyho a Swarovski, abych zjistil, která si vedla lépe a čím se odlišovaly:

Abych tato data získala, prohledala jsem jejich nedávné příspěvky pomocí hashtagů jejich jednotlivých kampaní – #TheWonderOfLove pro Swarovski a #ATiffanyValentinesDay pro Tiffany & Co – a seskupila příslušné příspěvky do samostatných kampaní.

Povídání o konkurenčním výzkumu a obsahové strategii je snadné, že?

Zdálo se, že pro letošní valentýnské marketingové kampaně si většina podniků působících v odvětví lásky zvolila Instagram jako svůj primární komunikační kanál.

Přirozeně tedy vyvstává otázka, zda právě toto je či není tajemstvím vytvoření úspěšné valentýnské kampaně na sociálních sítích.

No, to je vše k diskuzi.

Ve skutečnosti se podle naší nejnovější srovnávací studie v odvětví sociálních médií celková míra zapojení platformy výrazně snížila od doby, kdy TikTok vzrostl.

Nevěříte nám? Podívejte se na data:

Abych vám pomohl s rozvojem vaší strategie sociálních médií na Valentýna, poskytnu vám poslední pohled, o který se s námi podělila Jenn Hermannová – marketingová expertka na Instagram.

Závěrečné myšlenky

Bez ohledu na odvětví se na Valentýna na sociálních sítích vždy dá udělat něco speciálního.

Ukažte svému publiku, že jste připraveni přijít je zachránit, tím, že jim nabídnete promo akci, slevu, budete s nimi komunikovat prostřednictvím soutěže nebo je jednoduše rozesmát vtipným příspěvkem.