Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Začněte poskytovat SMS podporu ještě dnes s Zoho Desk

Začněte poskytovat SMS podporu ještě dnes s Zoho Desk

SMS je pohodlný způsob, jak mohou zákazníci kontaktovat vaši značku a získat rychlou podporu. Není divu, že jde o jeden z pěti hlavních kanálů, u kterých spotřebitelé očekávají, že budou se značkami komunikovat, vedle e-mailu, hlasu, webových stránek a osobně.

Každý tarif Zoho Desk nyní zahrnuje obousměrné SMS bez dalších nákladů, což vaší značce usnadňuje začít nabízet tento konverzační kanál.

Proč nabízet SMS podporu?

Existuje mnoho důvodů, proč nabízet zasílání zpráv zákaznickému servisu, ale zde jsou první čtyři:

Je to rychlé a konverzační

SMS je konverzační kanál v reálném čase. Výhodou toho je, že zákazníci mají tendenci vést krátký rozhovor a rychle odpovídat na doplňující otázky, což znamená, že vaši agenti mohou situaci také rychle vyřešit.

Zákazníci vás mohou kontaktovat, když jsou „na cestách“

Většina lidí má svůj telefon všude, kam jdou. Díky SMS je pro zákazníky snadné zahájit konverzaci a sledovat, jak se během dne pohybují, místo toho, aby se cítili přilepení k chatové konverzaci na svém notebooku.

Pro mladší zákazníky je to přirozené

Při odesílání textových zpráv máte pocit, jako byste si psali s přítelem, i když je to ve skutečnosti mezi zákazníky a vaší značkou. Mladší klientela se bude pomocí tohoto podpůrného kanálu cítit přirozeně a dokonce vám může pomoci zabudovat tento přátelský pocit do vašeho vnímání značky.

Číst:  Začněte svou cestu založením polské společnosti

Usnadňuje odesílání fotografií tam a zpět

Vyžaduje vaše politika vrácení peněz nebo vracení dokladů k zahájení procesu? Pokud vaši zákazníci někdy potřebují poslat obrázky poškozených položek nebo nesprávných produktů, SMS je perfektní kanál, protože stejně pravděpodobně fotí na svůj telefon.

Stále si nejste jisti, zda je SMS kanál podpory, který by vaše značka měla upřednostňovat? Zkuste to na 2 týdny. Protože SMS je součástí každého plánu Zoho Desk, je snadné je vypnout, pokud se rozhodnete, že to není správné.

Doporučená literatura: Náš seznam více než 60 fascinujících statistik zákaznických služeb.

Jak přidat SMS na váš helpdesk

Abyste mohli začít s Zoho Desk SMS, budete potřebovat dvě věci. (Nebojte se, oba jsou rychlí!)

Pokud jste zde nový, začněte na helpdesku Zoho Desk. Vytvoření účtu zabere jen několik minut a v případě dotazů si můžete vždy zarezervovat hovor s naším prodejním týmem.

Druhé je telefonní číslo vlastněné společností Zoho Desk, což znamená, že jste je buď vytvořili v Zoho Desk, nebo jste je přenesli od svého předchozího poskytovatele telefonních služeb. Obě tyto akce můžete provést v Nastavení > Telefonní čísla.

Poznámka: SMS je aktuálně dostupná pouze pro čísla v USA, Velké Británii a Kanadě.

Jakmile bude vaše telefonní číslo v Zoho Desk připraveno, můžete k němu přidat integraci SMS. Můžete to udělat z Nastavení > Integrace > SMS.

Jakmile je integrace aktivní, jste připraveni začít odpovídat na SMS konverzace od vašich zákazníků.

Chcete-li svým zákazníkům sdělit, že nyní mohou vaší značce poslat SMS, doporučujeme přidat „Napište nám“ a své telefonní číslo na některá nebo všechna z těchto míst:

  • Zápatí vašeho webu
  • Stránka „Kontaktujte nás“ na vašem webu
  • Vaše centrum nápovědy Zoho Desk
  • Transakční e-maily (potvrzení objednávky, zahájení vrácení atd.)
Číst:  Microsoft Power BI: 9 důvodů, proč je pro vás určena

4 pravidla automatizace, která vám pomohou začít

Níže jsou uvedena čtyři hlavní automatizační pravidla pro plné využití zákaznických služeb SMS. Máme také kompletního průvodce zasíláním zpráv zákaznického servisu, který obsahuje šablony a makra pro upgrade vaší podpory SMS.

Automatické označení pomocí „SMS“

SMS je oficiální kanál v Zoho Desk, což znamená, že můžete vidět statistiky specifické pro SMS nebo vytvářet pohledy specifické pro SMS ihned po vybalení. Mohou však nastat situace, kdy budete chtít označit vstupenky také pomocí „SMS“, v takovém případě tak můžete učinit pomocí pravidla, jako je toto:

Automatické přiřazení týmu v reálném čase

SMS je rychlý konverzační kanál, takže tyto lístky budete chtít přiřadit agentům, kteří dokážou držet krok s tempem. Máte-li vyhrazený chatovací tým, budou přirození také odpovídat na otázky prostřednictvím SMS. Zde je pravidlo, které automaticky přiřadí SMS vstupenky konkrétnímu týmu.

Automatická odpověď: Zpráva přijata

Když zákazníci napíšou vaší značce, budou očekávat rychlou odpověď. Chcete-li svým agentům koupit nějaký čas, doporučujeme odeslat automatickou odpověď, aby zákazník věděl, že jeho zpráva byla přijata, a agent s nimi bude brzy. To jim také poskytne jistotu, že textová zpráva skutečně prošla, takže ji hned nesledují.

Automatická odpověď: Stav objednávky

Kdykoli přidáte nový komunikační kanál pro své zákazníky, měli byste zvážit, jak odpovíte na otázky WISMO („Kde je moje objednávka?“). U SMS budete chtít mít na paměti délku své odpovědi, abyste zákazníkům neposílali šíleně dlouhé textové zprávy. Doporučujeme vytvořit pravidlo, které může A) zajistit, aby odpověď odpovídala nejlepšímu formátu pro SMS a B) zachránit vaše agenty od nutnosti odpovídat na tyto otázky WISMO ručně.

Číst:  Nejlepší IPv6 VPN: Zjistěte, které z nich mají nejlepší podporu!

Další: Propojte své SMS marketingové aplikace pro bezproblémový provoz

Zoho Desk SMS umožňuje vaší značce udržovat konverzaci prostřednictvím SMS, i když jsou vaši zákazníci na cestách.

Integrujeme také s marketingovými aplikacemi SMS, takže agentům usnadňujeme odpovídat na propagační odpovědi z jednoho pracovního prostoru. Mohou pracovat efektivněji a zároveň proměnit SMS otázky v příležitosti pro lepší hodnotu pro zákazníky.

V Zoho Desk App Store najdete některé z nejlepších partnerů pro integraci elektronického obchodu, jako jsou Klaviyo, Attentive, Postscript a další.

Pokud vaše značka používá některou z těchto aplikací k podpoře prodeje prostřednictvím SMS, důrazně doporučujeme integraci s Zoho Desk, aby váš tým mohl efektivněji pracovat na dosažení vašich cílů v oblasti příjmů. Když SMS marketing a SMS zákaznický servis fungují v tandemu, jsou mnohem výkonnější.

Chcete vidět příklad značky, která úspěšně spustila SMS zákaznickou podporu a efektivně přiměla zákazníky k používání nového kanálu? Podívejte se na naši příručku Berkey Filters, obchodníka s elektronickým obchodem, který to dokázal.

Jste připraveni s tím začít konverzační podpora kanál? Přidejte SMS na svůj helpdesk Zoho Desk ještě dnes nebo si objednejte hovor s naším týmem a zjistěte více.