Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Zpětné odkazy PBN: Stojí za to?

Zpětné odkazy PBN: Stojí za to?

Buďme skuteční: Život někdy není fér.

Ne vždy dostanete to, co chcete nebo potřebujete.

Ti, kteří si nezaslouží požehnání v životě – podvodníci a podvodníci – projdou svými nezákonnými taktikami.

Je to na hovno, ale stává se to.

Totéž platí pro SEO.

Umělci Black Hat SEO se mohou podvodem dostat na vrchol hodnocení organického vyhledávání, přestože zcela ignorují pokyny společnosti Google pro kvalitu.

Bohužel, mnoho z nich se probojuje na přední místa ve vyhledávači, aniž by zavadilo o drát (alespoň zatím).

Jednou z jejich taktik je budování PBN zpětné odkazy.

To jsou špatné zprávy.

Co jsou zpětné odkazy PBN?

Zpětné odkazy PBN (private blog network) jsou odkazy vytvořené ze sítě propojených webů a blogů. Tyto weby běžně vlastní stejná osoba, která je všechny používá k vytváření odkazů na jejich web o penězích. Mají také možnost prodat odkazy PBN jiným vlastníkům stránek za účelem získání dodatečného zisku.

Struktura sítě soukromých blogů je podobná struktuře vydavatelské společnosti, jako je Gawker Media LLC, která vlastní blogy jako Deadspin, Lifehacker a další.

Rozdíl oproti stránkám nalezeným v PBN je však tento primárně se používají k vytváření odkazů namísto poskytování hodnotného obsahu pro svou cílovou skupinu.

Vzhledem k tomu, že nepřirozené vytváření odkazů tohoto druhu je v očích vyhledávačů formou manipulace, je síť blogů před veřejností uzavřena, aby se zabránilo odhalení (proto „soukromá“ síť blogů). Pro každý web také musíte použít různé poskytovatele hostingu, abyste zakryli svou digitální stopu.

Číst:  Jak vytvořit nejlepší zpětné odkazy na váš web

Pokud to zní stinně, je to proto, že to tak je.

Chcete-li vytvořit PBN, musíte si zakoupit domény se stávajícím oprávněním, jejichž platnost vypršela. Vytváření odkazů ze zcela nové domény bez jakéhokoli oprávnění nepřinese žádný posun v hodnocení organického vyhledávání – a to je jediný účel těchto domén.

Proto musíte kupovat domény s vysokou autoritou domény a musíte se ujistit, že mají čistý profil odkazů, bez spamu a toxických zpětných odkazů.

Jakmile domény ověříte a zakoupíte, můžete si pomocí nich vytvořit blog a publikovat obsah jako obvykle. Příspěvky však budou obsahovat odkazy na vaše stránky s penězi, které předají sílu odkazů v naději, že zvýší jejich hodnocení ve vyhledávání.

Problém s PBN zpětnými odkazy je, že jsou nepřirozené. Vyhledávače nemají rády nepřirozené taktiky hodnocení.

A přesto, jakkoli jsou zpětné odkazy PBN odsuzovány, stále existuje mnoho SEO, kteří se této taktiky drží jako chleba a másla, pokud jde o hodnocení svých webových stránek.

Proč lidé vytvářejí zpětné odkazy PBN

Máte plnou kontrolu nad tím, jak uvádět odkazy

Budování zpětných odkazů PBN je pohodlnější než přirozené zpětné odkazy, protože máte plnou svobodu nad tím, jak a kde odkazy vytvoříte.

Pomocí preferovaných kotevních textů můžete publikovat obsah s odkazy na vaše peněžní stránky. Můžete také propojit weby, abyste zvýšili tok odkazové šťávy na weby s penězi.

I když nevlastníte PBN, můžete si zakoupit zpětné odkazy od lidí, kteří mají spojení s vlastníkem PBN.

Jediné omezení, které PBN poskytuje, závisí na počtu webů nebo blogů, které máte ve své síti. Čím více blogů se stávající autoritou máte, tím více příležitostí máte s kampaní na budování odkazů.

Číst:  Jak se bránit kyberšikaně

Rychlé vytváření odkazů

Vytváření odkazů z PBN je v ostrém kontrastu s budováním odkazů pomocí organických, bílých taktik, jako je dosahování bloggerů.

S tím druhým musíte vytvářet skvělý obsah, najít lidi, které byste měli svým obsahem oslovit, a posílat jim následné e-maily, abychom jmenovali alespoň některé. Nejhorší na tom je, že vzhledem k tomu, že nemáte žádnou kontrolu nad tím, zda bude odkaz v článku zveřejněn (nebo zda vlastník příspěvek vůbec zveřejní), je velká šance, že vaše úsilí bude k ničemu.

S PBN zpětnými odkazy eliminujete riziko, že ze svého úsilí o budování odkazů získáte nulové výsledky. Vždy se můžete spolehnout na PBN pro zaručené zpětné odkazy na vaše stránky, čímž se urychlí celý proces vytváření odkazů.

Zobrazte okamžité výsledky v hodnoceních vyhledávání

Vzhledem k existující autoritě, že stránky v PBN výnos, můžete očekávat nárůst SERP pro vaše klíčové slovo v krátkém období.

Vyhledávače považují zpětné odkazy za formu doporučení online. Důležitější je, že nejde o objem zpětných odkazů, které získáte, ale o kvalitní. Vzhledem k tomu, že PBN jsou zpočátku vnímány jako „autoritativní“ síť stránek podle relevantních metrik, PBN zpětné odkazy výrazně ovlivní vyhledávače, aby vaše stránky posunuly na žebříčku rychleji.

Proč byste neměli vytvářet zpětné odkazy PBN

I když všechny tyto důvody pro budování zpětných odkazů PBN mohou znít docela dobře, velmi se to doporučuje nevytvářejte zpětné odkazy ze sítí soukromých blogů.

Ve skutečnosti byste se této taktice měli držet dál. The Aktualizace Google z prosince 2017 zasáhla konkrétně proti nepřirozeným odkazům—jako odkazy z PBN.

Zpětné odkazy PBN jsou polibkem smrti pro váš web.

Pokud vás Google přistihne při vytváření odkazů z PBN, může se váš web rozloučit s organickou návštěvností. Google bude penalizovat váš web a s největší pravděpodobností zakáže jeho zobrazování ve výsledcích vyhledávání.

Číst:  Jak vytvořit osobní blog

Stránky, které Google penalizuje kvůli nepřirozeným odkazům, však nejsou příliš propagovány, tento SEO kulatý stůl pošta přináší na světlo web, jehož hodnocení kleslo z první stovky po vybudování zpětných odkazů PBN.

Lidé používají zpětné odkazy PBN s velkým efektem, když je používají pro a churn-and-burn web. Vzhledem k tomu, že riziko, že Google zachytí vaše stránky pro zpětné odkazy PBN, je všudypřítomné, někteří lidé to používají na stránkách na jedno použití s ​​krátkodobým cílem vydělat rychlé peníze.

Účelem získávání zpětných odkazů z PBN je naplnit potenciál webu generovat co největší příjem. Vědí, že vyhledávače budou jejich stránky tak či onak penalizovat. Jde jen o to maximalizovat své zisky, než Google srazí kladivo.

Pokud nejste ochotni vypálit své webové stránky do základů jen proto, abyste generovali okamžitou hotovost, zpětné odkazy PBN nemají z dlouhodobého hlediska smysl. Je lepší budovat odkazy způsobem bílým kloboukem.

Zpětné odkazy PBN: Poslední slovo

Získávání zpětných odkazů z PBN je velmi rozdělující téma.

Budou lidé, kteří budou používat PBN k vytváření odkazů, se vším všudy.

Nicméně, a jak již bylo zmíněno, při používání zpětných odkazů PBN ve vašich pokusech o zvýšení hodnocení vašich stránek existuje příliš velké riziko.

Místo toho použijte udržitelnou, bílou čepici SEO taktiku linkbuildingu k růstu vašeho webu.

I když jsou tyto taktiky časově náročnější a obtížněji proveditelné, poskytnou vám dlouhodobé výsledky, které dostanou váš web na vrchol SERP – a tam jej udrží.