Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Zvyšte své hodnocení a návštěvnost pomocí tohoto komplexního kontrolního seznamu SEO pro B2B obchodníky

Zvyšte své hodnocení a návštěvnost pomocí tohoto komplexního kontrolního seznamu SEO pro B2B obchodníky

Chcete své cílové klíčové fráze ošetřit pomocí TLC, že? Chcete mít nejvyšší možnou šanci na hodnocení klíčových frází, na kterých záleží. Náš kontrolní seznam SEO marketingu vám může pomoci.

Přehled Obsahu

Tento kontrolní seznam vás provede základními úkoly od výzkumu klíčových frází až po propagaci obsahu.

I když se nemusíte řídit tímto kontrolním seznamem pro každý blog, který publikujete, měli byste jej bezpodmínečně dodržovat u klíčových frází s nejvyšší prioritou, za které chce vaše společnost nejvíce hodnotit. Tento kontrolní seznam si také můžete stáhnout vyplněním tohoto formuláře:

Zde jsou kategorie zahrnuté v našem kontrolním seznamu SEO marketingu:

🔧Kontrolní seznam výzkumu klíčových frází

Než napíšete obsah SEO, musíte nejprve provést průzkum klíčových frází.

✔️Vyberte jednu hlavní frázi pro každý příspěvek

Použijte nástroj jako Mangools nebo SEMrush k provádění výzkumu klíčových frází. Pomocí filtrů pro objem vyhledávání, obtížnost a počet slov můžete najít longtailové klíčové fráze, které jsou relevantní pro vaši firmu.

✔️Zvažte obtížnost hodnocení

Hodnocení vaší domény určí, na jakou úroveň obtížnosti byste se měli zaměřit. Pokud je například vaše DR nižší než 40, možná se budete chtít zaměřit na skóre obtížnosti 30 a nižší. Ale pokud je vaše DR 60 nebo vyšší, můžete hledat klíčové fráze se skóre obtížnosti 50 a méně.

Hodnocení vaší domény samozřejmě není jediným faktorem. Měli byste také zkontrolovat typy webů a obsahu, které jsou zařazeny do klíčové fráze, abyste zjistili, zda je můžete zlepšit.

✔️Zkontrolujte, zda vyhovuje vaší cílové skupině

To, že je klíčová fráze relevantní pro váš produkt nebo službu, ještě neznamená, že je vhodná pro vaši cílovou skupinu.

Pokud například máte produkt SaaS pro manažery úspěchu zákazníků, budete provádět průzkum klíčových frází na téma zákaznického úspěchu. Klíčová fráze „úspěšná pracovní místa pro zákazníky“ není vhodná, protože lidé, kteří ji hledají, pravděpodobně nejsou v pozici, kdy se rozhodují o koupi vašeho produktu. Toto je jeden z nejdůležitějších v našem kontrolním seznamu SEO marketingu.

Buď chtějí prorazit v kariéře, nebo hledají práci CS v jiné společnosti.

Číst:  Jak klíčové funkce webu Google ovlivňují vaše SEO

✔️Přizpůsobte koncept svého článku záměru klíčové fráze

Další věc, na kterou si dát pozor, je záměr. Je velmi těžké ohodnotit blogový příspěvek, který neodpovídá záměru klíčové fráze.

Řekněme například, že chcete napsat příspěvek pro klíčovou frázi „nápady pro malé podniky“. Článek se seznamem nápadů má větší šanci na umístění než něco jako „Jak dosáhnout úspěchu ve vašem malém podnikatelském nápadu“.

✔️Rozhodněte se o sekundárních klíčových frázích

Zatímco hlavní klíčovou frázi byste měli používat na strategických místech, jako je název a adresa URL, potřebujete také sekundární klíčové fráze. Pomohou vám hodnotit varianty klíčových frází a otázky, které hledající zadávají do Googlu.

Frase je skvělý nástroj pro nalezení dokonalých sekundárních klíčových frází a podtémat, která lze zahrnout.

🔧 SEO optimalizace obsahu

Druhá kategorie v našem kontrolním seznamu SEO marketingu souvisí s psaním vašeho obsahu. Nyní, když jste zvolili správnou cílovou frázi pro svůj blogový příspěvek, je čas zajistit, aby byl obsah plně optimalizován a měl nejlepší možnou šanci na umístění.

✔️Přidejte klíčovou frázi na začátek názvu

Budete mít nejvyšší šanci na umístění pro vaši cílovou klíčovou frázi, pokud je klíčová fráze na začátku titulu. To Googlu sděluje, že klíčová fráze je nejdůležitější částí názvu a také zvyšuje vaši míru prokliku ze stránek s výsledky vyhledávání.

✔️Zahrňte klíčovou frázi do slimáka

Měli byste se také ujistit, že cílová klíčová fráze je v adrese URL. Pokud je například vaše klíčová fráze „seo software srovnání“, pak vaše adresa URL může být yourblog.com/seo-software-comparison.

Do slugu můžete vložit i jiná slova, ale obvykle je nejlepší věci zjednodušit tak, že z klíčové fráze uděláte adresu URL.

✔️Vložte klíčovou frázi do prvního odstavce

Kdykoli je to možné, snažte se vložit klíčovou frázi do prvního odstavce, ne-li do první věty. Podívejte se na tento ukázkový blogový příspěvek, který obsahuje klíčovou frázi ve druhé větě.

✔️Zkontrolujte distribuci klíčových frází

Je také chytré zajistit, aby vaše klíčová fráze byla distribuována v celém obsahu. Nechcete, aby se to objevilo v prvních 10 % příspěvku na blogu 5krát, a pak aby to nebylo nikde ve zbývajících sekcích.

Skóre a optimalizátor SEO od Sprout Social (zabudovaný během psaní) vám může pomoci s tímto a s většinou dalších věcí na místě z našeho kontrolního seznamu SEO marketingu.

Nástroj pro kontrolu SEO Sprout Social funguje, když píšete, takže se na něj můžete kdykoli podívat nebo jej zavřít a zkontrolovat, až skončíte s návrhem. Jak vidíte, musím zlepšit distribuci klíčových frází tohoto příspěvku! 👇

✔️Zkontrolujte hustotu klíčové fráze

Hustota klíčových frází je dalším důležitým faktorem SEO. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení je hustota klíčových frází stále důležitá. Změnilo se to, že nejde o metriku jednorožce, která vás raketově vynese na vrchol Googlu, jako tomu bylo před 15 lety. Snažte se použít klíčovou frázi asi 3 až 4krát na každých 1000 slov. Pokud je váš obsah skutečně optimalizován pro klíčovou frázi, mělo by to být přirozené a snadné.

Po napsání tohoto příspěvku a stanovení distribuce a hustoty klíčových frází se skóre změní ze 70 % na 86 %. Teď jsme v zeleném.

✔️Zahrňte interní odkazy

Střílejte na 2 až 5 interních odkazů na každých 1000 slov. Tím zvýšíte návštěvnost vašich důležitých aktiv a pomůžete Googlu pochopit, o čem jsou vaše další příspěvky a stránky.

✔️Zahrňte externí odkazy

Ve všech svých příspěvcích na blogu také potřebujete externí odkazy. To Googlu ukazuje, že váš obsah je dobře prozkoumán a že připisuje správné zdroje. Kdekoli od 3 do 8 externích odkazů na každých 1000 slov je sázka na jistotu.

Číst:  7+ nejlepších pluginů pro tvorbu stránek WordPress (zdarma + prémie)

✔️Přidejte klíčovou frázi do jedné nebo dvou dílčích větví

Je chytré umístit hlavní klíčovou frázi do jednoho nebo více podnadpisů. Snadný způsob, jak to udělat, je vložit jej do prvního H2. Zde je příklad z blogu Shane Barkera. První nadpis je H2 s hlavní klíčovou frází „proces obsahového marketingu“.

✔️Vložte klíčovou frázi do meta popisu

Vždy se ujistěte, že vaše hlavní klíčové slovní spojení je v meta description, ideálně v rámci prvních 60 znaků, aby se dobře zobrazovalo a zvyšovalo vaši míru prokliku ze stránek s výsledky vyhledávačů.

✔️Přidejte k obrázkům atributy alt a do některých zahrňte klíčovou frázi

Ke svým obrázkům byste také měli přidat atributy alt a zahrnout hlavní frázi do několika obrázků, kam se přirozeně hodí.

✔️Ujistěte se, že obsah má správnou délku

Aby byl příspěvek na blogu hodnocen, měli byste se zaměřit na alespoň 800 slov, ale v mnoha odvětvích je 1500 nebo více slov bezpečnější sázkou. Samozřejmě, že delší není vždy lepší, ale Google má tendenci upřednostňovat dlouhý obsah pro klíčové fráze s informačním záměrem.

✔️Použijte své sekundární klíčové fráze jednou nebo dvakrát

Znovu zkontrolujte, zda jste použili sekundární klíčové fráze. Pravděpodobně zjistíte, že jste mnoho z nich používali přirozeně, aniž byste o tom přemýšleli. Pokud ne, mělo by být snadné je začlenit, protože úzce souvisejí s vaší cílovou frází.

🔧Kontrolní seznam čitelnosti obsahu

Dále se musíme ujistit, že váš obsah je hladký a čitelný. Žádný kontrolní seznam SEO marketingu by nebyl úplný bez zohlednění čitelnosti.

Pojďme rychle zkontrolovat skóre čtenosti Sprout Social, abychom zjistili, kde se tento příspěvek nachází. 100%! 😉

Zde jsou věci, na které si musíte dát pozor, aby byl váš obsah čitelný. Můžete si také stáhnout kontrolní seznam, který jsme pro vás vytvořili po vyplnění tohoto formuláře:

✔️Zkontrolujte své skóre snadnosti čtení Flesch

Chcete-li být považováni za čitelné, vaše skóre snadnosti čtení Flesch by mělo být mezi 60 a 75. Čím nižší skóre, tím těžší je něco přečíst. Jako firma pravděpodobně nemáte akademické publikum, takže nechcete, aby vaše skóre kleslo pod 60.

✔️Zkraťte dlouhé odstavce

Aby byl váš obsah čitelnější, měli byste zkrátit všechny dlouhé odstavce. Neexistuje žádné pevné pravidlo, ale z větší části by příspěvky na blogu měly mít odstavce, které mají každý jeden až tři řádky.

✔️Snižte používání pasivního hlasu

Trochu pasivního hlasu je v pořádku, ale příliš mnoho se stává obtížně čitelným. Vyhraďte si pasivní hlas na dobu, kdy je to nutné nebo je to norma pro určitou frázi. Je v pořádku používat trpný rod, když je herec neznámý nebo irelevantní.

✔️Vyhledejte věty, které začínají stejným slovem v řadě

Když příliš mnoho vět začíná stejným slovem v řadě, čtenář se začne nudit. Jen si představte, že by každá věta v tomto příspěvku na blogu začínala „vy“ nebo „to“. Věci by se opravdu rychle nudily.

✔️Zkontrolujte délku věty

Nejlepší spisovatelé vědí, jak měnit délku vět. Některé věty budou mít patnáct slov nebo více, jiné pak jen čtyři nebo pět slov.

Pokud vám to nepřijde přirozené, nevadí. Kontrola čitelnosti Sprout Social ukazuje místa, kde je třeba změnit délku věty.

Náš kontrolor doporučuje, aby ne více než 25 % vět obsahovalo více než 20 slov.

Číst:  NUOPTIMA: Vítěz UK Search Awards 2024 za nejlepší B2B SEO

✔️Rozdělte podnadpisy rovnoměrně

Když zkopíruji a vložím velký kus textu pod jeden podnadpis, moje skóre čitelnosti klesne na 79 %.

Doporučujeme, abyste měli podnadpis alespoň každých 300 slov. To pomáhá zasadit váš obsah do kontextu a zpříjemnit čtení.

✔️Příležitostně používejte přechodová slova

Dalším prvkem čitelnosti je použití přechodových slov jako „také“, „pak“ a „podobně“. Nechcete to přehánět, ale blogový příspěvek bez přechodných slov může být při čtení strnulý a matoucí.

✔️Vyvažte používání složitých slov

Složitá slova jsou ta, která mají 3 nebo více slabik. Chcete se ujistit, že máte jen malé procento takto dlouhých slov, jinak bude váš příspěvek špatně čitelný.

Konceptujete blogové příspěvky v Dokumentech Google? Je to populární věc, ale Dokumenty Google neobsahují funkce čitelnosti. Sprout Social vám pomůže opravit problémy s čitelností přímo uvnitř vašeho konceptu.

🔧 Kontrolní seznam propagace mimo stránky

Co se tedy stane poté, co svůj obsah zveřejníte? Existuje spousta způsobů, jak propagovat svůj blogový příspěvek, ale pro tyto účely se zaměříme na strategie, které mohou pomoci se SEO. Cílem je získat zpětné odkazy na váš příspěvek.

✔️Odkaz na blogový příspěvek z příspěvků hostů na jiných webech

I když možná nepoužíváte blogování pro hosty k propagaci každého blogového příspěvku, je to chytrá věc pro cílové klíčové fráze, za které se vaše společnost skutečně chce umisťovat.

Vyhledejte ve svém výklenku webové stránky, které umožňují hostujícím přispěvatelům, a zkontrolujte, zda umožňují odkaz na váš web v textu příspěvku.

✔️Odkaz na příspěvek z jiných domén, které máte pod kontrolou

Pokud vlastníte nějaké další domény, můžete z nich také odkazovat na svůj příspěvek. Řekněme, že vaše společnost provozuje agenturu a obchod se softwarem. Nechcete se příliš líbit tam a zpět z domén, takže si tuto strategii uložte pro své klíčové fráze s vysokou prioritou.

✔️Zvažte dosah zpětných odkazů pro klíčové fráze s vysokou hodnotou

Existuje klíčová fráze, která by mohla potenciálně přinést velké příjmy, pokud byste se podle ní umístili? U klíčových frází s vysokou hodnotou se může vyplatit dosah zpětných odkazů.

Výměnou za odkaz můžete nabídnout bezplatný doživotní plán vašeho softwaru nebo něco kreativního, jako je sázení stromů.

✔️Sdílejte příspěvek na Redditu

Nezapomeňte na Reddit! S Redditem můžete získat zpětné odkazy i návštěvnost. Umístěním svého obsahu do kvalitního a užitečného příspěvku vytvoříte zpětný odkaz na svůj web. Člen fóra může navíc odkazovat na váš obsah z něčeho, na čem také pracuje.

Když se nad tím zamyslím… tento kontrolní seznam SEO marketingu by byl skvělý příspěvek na Redditu.

✔️Sdílejte příspěvek na sociálních sítích

I když zveřejňování na sociálních sítích nepřináší zpětné odkazy, stále jde o chytrý SEO tip. Novinář nebo obsahový marketingový pracovník může vidět váš obsah a vybrat si odkaz na něj z něčeho, na čem právě pracuje. To platí zejména v případě, že zveřejňujete dosud neviděný obsah, jako je vlastní výzkum nebo citace.

Nebudeme si lhát. Zveřejňování vysoce kvalitního SEO obsahu je složité. Doufejme, že tento kontrolní seznam SEO marketingu vám tento proces trochu urychlí.